Чого хочуть люди у с. Музичі?

20 серпня 2020 року у с. Музичі у готельно-рестранному комплексі «Музичанська Слобода» Києво-Святошинського району за підтримки Фундації імені князів-благодійників Острозьких відбувся семінар-тенінг «Підвищуємо добробут громад» участь у якому взяли 23 активістів громади сіл Музичі та Неграші.

За результатом навчання на конкурс мікрогрантів, оголошений Фундацією Острозьких, було подано 3 мікропоєкти. Кожен із яких поликаний вирішити проблеми, що найбільше непокоять громадян, які мешкають у цих селах.

На чотирьох-годинний семінар забралися представники місцевих комунальних, освітніх, культурних закладів, бізнесу та громадські активісти. Всі учасники проявили великий рівень зацікавленості до запропонованого навчання. Після короткого знайомства всі зайнялися виявленням проблем, які можуть бути вирішені на місцевому рівні у тісній співпраці громадян, бізнесу та органів влади. Нагадаємо, що скоро тут буде створена ОТГ (Об’єднана територіальна громада), і більше питань можна буде вирішувати саме на місцевому рівні.

            Тому учасники семінару з зацікавленістю обговорювали найгостріші проблеми та потреби місцевої громади. На перші місця вийшли засміченість території та відсутність інфраструктури для підтримки здорового образу життя. Називали також недостатній рівень дорожньої безпеки, необхідність ремонтувати каналізацію тощо. Керівник підприємства Володимир із захватом розповів про сучасні велодоріжки, які він бачив в інших місцях, а громадські активістки Тетяна та Катерина – про необхідні заходи з упорядкування розділеного збору сміття. Місцевий мешканець Олександр поділився думками щодо очищення каскаду озер, а група активних матусь зібралася зорганізуватися для покращення дитячих майданчиків.

            Ідей лунало багато, і важливо, що в ході семінару учасники отримали від тренерів чітку методику підготовки проєктів, змогли в командах напрацювати плани дій, обговорити кошториси, можливості залучення різних ресурсів та інші практичні питання.

Ростислав Лукач, тренер-консультант:

«Активно сьогодні попрацював з мешканцями сіл Музичі та Неграші на Київщині. Скоро тут буде утворено Об’єднану територіальну громаду, а значить, буде більше можливостей вирішувати місцеві питання на місцях.

Під проводом  Фундації імені князів-благодійників Острозьких учасники визначили найболючіші місцеві проблеми, можливі джерела, ресурси для їх вирішення, потренувалися в малих групах в розробці плану і бюджету, а наприкінці в двох групах розробили справжні проектні заявки на конкурс мікрогрантів.

10 сіл Києво-Святошинського району беруть участь в Програмі “Підвищуємо добробут громад”, де передбачено дофінансування малих проектів на вирішення місцевих потреб.

Зібралися члени сільради, небайдужі мешканці, підприємці та співробітники комунальних установ і підприємств. Пропозицій, ідей, як завжди, багато. А з таким людським капіталом є впевненість, що все буде добре!

Дякую за допомогу Руслану Крапличу та Сергію Чуткому. Особлива подяка за гостинність та співпрацю Тетяні Немирович».