Чому фандрейзинг потрібен студентським капеланам ?

30 листопада – 1 грудня 2020 року, за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич, у Реколекційному центрі «Світлиця» біля Львова провів VІ модуль формаційного курсу PROVIDE для студентських капеланів та їх помічників на тему «Фандрейзинг для релігійних організацій». Курс організований Центром Академічного Душпастирства при Патріаршій комісії у справах молоді УГКЦ з метою надати необхідні знання та навики капеланським командам для організації ефективного душпастирства студентської молоді.

Учасниками модулю стали капелани та їх помічники з діючих осередків студентського душпастирства УГКЦ різних регіонів України.

Протягом двох насичених днів студентські капелани познайомились із поняттям фандрейзингу, пройшовши від формування та правильного представлення ідеї до конкретного результату. Руслан Краплич в інтерактивний спосіб представив різні типи і, відповідно, різну мотивацію потенційних партнерів та навчив методів налагодження співпраці з ними в проекції на довгу перспективу. Учасники навчились формувати фандрейзингову базу даних, складати стратегію залучення ресурсів. І головне, опанували більше 30 інструментів проведення фандрейзингових заходів.

Додатковим бонусом для учасників стала практична сесія з основ фінансової грамотності, яку фахово провів п. Руслан.

Окрім цього, капелани та їх помічники мали мотиваційну зустріч із п. Наталею Климовською – проректоркою із розвитку та комунікацій УКУ, яка поділилась власною історією становлення як фандрейзер.

Надалі, капелани та їх помічники з діючих осередків студентського душпастирства УГКЦ, залучатимуть ресурси для шкільних і студентських проектів. У чому їм допомагатиме  консультант з фандрейзингу Руслан Краплич та Фундація імені князів-благодійників Острозьких.