Благодійна програма Підтримки добровольців
Багато хто з нас не вірив, що таке можливо в цивілізованому світі у 21 столітті. Та 24 лютого 2022 року для України назавжди ввійшло в історію, як день, коли війська російської федерації, без оголошення війни віроломно напали на нашу суверенну державу. Ворожі війська о 4 годині ранку розпочали бомбардування мирних міст і сіл практично в усіх куточках України, захоплюючи території, катуючи та вбиваючи українців, в тому числі ні в чому не винних дітей, жінок, людей похилого віку.
На захист людей і суверенності України стали найкращі сини та дочки нашого краю.
Відважні, талановиті та мужні добровольці записалися до українського війська і місцевих добровольчих формувань. Вони залишили своїх дітей і батьків, роботу та бізнес. Натомість взялися до зброї, щоб захисти наших громадян, їх світле майбутнє і право мирно жити, вчитися, народжувати і виховувати дітей, працювати, допомагати ближньому, подорожувати, пити каву у затишних кав’ярнях, тихо милуватися краєвидами і кохати.
Так, з початком повномасштабної війни росії проти України, в Рівному об’єдналися добровольці, які стали на захист та оборону нашого міста зокрема та країни в цілому. Це відбувалося у рамках Закону України «Про основи національного спротиву» №1702-ІХ (редакція від 19.02.2022р).
Чоловіки та жінки, які ще нещодавно були цивільними, з початку повномасштабного вторгнення щодня тренуються військовій справі та стоять на варті нашого спокою, готові віддати своє здоров’я та життя, аби захистити кожного з нас, хто залишився у своїх домівках, має радість піклуватися про свою родину у відносній, у воєнний час, безпеці. Наразі добровольці успішно виконують поставлені перед ними задачі по обороні території міста і його мешканців, а також готові до нових викликів. Разом із тим, через відсутність матеріально-технічного забезпечення, багато добровольців, здобувши відповідні бойові вміння і навички переходять в спецпідрозіділи ЗСУ. Адже, крім того що вони ризикують здоров’ям і життям, стаючи на захист свого міста та країни, їм та членам їх родин ще потрібно за щось жити.
Місцеві громади, держава, намагаються створити умови для забезпечення збройних сил і добровольців усім необхідним. Але ворог руйнує наші підприємства, підриває економіку, знищує будинки, заклади культури і мистецтва, школи та лікарні. Понад 8 000 000 людей (переважно жінок і дітей) були вимушені покинути свої домівки та шукати прихистку в різних куточках України та за кордоном. Без роботи, засобів для життя, одягу, продуктів і медикаментів люди враз стали нужденними. У цих важких умовах повстають волонтерські групи, які допомагають організувати евакуацію, збирають і розподіляють гуманітарну допомогу в Україні та з-за кордоном.
Тому добровольці, які першими стають на захист цілісності міста та безпеки його мешканців, також потребують забезпечення амуніцією, продуктами, медикаментами. Їх родини нерідко залишаються без доходів, потребують допомоги та підтримки.
Так, Фундація імені князів-благодійників Острозьких запроваджує благодійну програму Підтримки добровольців. Підтримка добровольців означає й підтримку їх родин. Це відбувається для того, аби підвищити рівень обороноздатності та захисту територій міста, підвищення бойової готовності бійців, моральної та матеріальної підтримки добровольців і членів їх родин.
МЕТА БЛАГОДІЙНОЇ ПРОГРАМИ
Мета благодійної програми – залучити громадян, трудові колективи, підприємців, ЗМІ, органи місцевого самоврядування та державної влади до підтримки бійців добровольчих формувань Рівненської міської територіальної громади та їх родин.
ЩО ВЖЕ ЗВЕРШЕНО
1. Створено Піклувальну Раду благодійної програми Підтримки добровольців у складі 11-15 авторитетних і впливових громадян, які здійснюватимуть стратегічне врядування програми, розвиватимуть зв’язки з громадськістю та сприятимуть залученню ресурсів.
2. Сформовано волонтерську групу з 15-30 активних і відповідальних громадян, які встановлять у публічних місцях і торгівельних закладах не менше 100 скриньок для інформування та збору пожертв від громадян, проводитимуть кампанії збору пожертв від дверей до дверей і в громадських місцях.
3. Здійснено презентації програми та збір пожертв не менше ніж у 50 трудових колективах підприємств, установ, організацій.
4. Розроблено та представлено створеними експертними групами органам місцевого самоврядування, військово-цивільним адміністраціям, місцевим і Верховній Раді України Програми підтримки добровольців у воєнний та повоєнний час із урахуванням прав і потреб їх родин.
5. Підготовано, подано на розгляд донорів і програм міжнародної технічної допомоги для України, виконано і здійснено звітування не менше 3-5 проєктів, спрямованих на розвиток системи добровольчих рухів в регіоні та громадах, підтримки волонтерів і їх родин.
6. Залучено гуманітарну та технічну допомогу для потреб добровольців, волонтерів, їх родин і громад, у яких вони перебувають.
7. Здійснено широке інформування громадян, фінансових і технічних партнерів про дії та результати благодійної програми Підтримки добровольців.
10 СПОСОБІВ підтримати добровольців і їх родин
1) Стати волонтером (добровільним помічником) Фундації імені князів-благодійників Острозьких для участі у вуличній кампанії збору пожертв та кампанії від дверей до дверей.
2) Внести пожертву у розмірі від 60 000 грн і увійти до складу Піклувальної Ради благодійної програми. Або від 120 000 грн на рік і увійти до Піклувальної Ради Фундації князів-благодійників Острозьких.
3) Здійснювати публікації про благодійну програму у соціальних медіа, групах і мережах.
4) Передати наявні у Вас продукти, одяг, технічні засоби, надати безоплатно інші товари (включаючи медикаменти) та послуги (тиражування листів, плакатів, флаєрів) для добровольців та їх родин.
5) За наявності навичок вільного писання англійською, німецькою, французькою, чи іспанською мовами, долучитися до проектної команди програми.
6) Зробити пожертви у скарбнички благодійної програми в магазинах і кав’ярнях, під час вуличних кампаній.
7) Ініціювати проведення презентації благодійної програми Підтримки добровольців у Вашому трудовому колективі.
8) Оформити на роботу у Вашу установу\організацію добровольця або члена родини.
9) Переказати пожертву на:
Філія Рівненське обласне управління АТ “Ощадбанк”
МФО 333368 КОД ОТРИМУВАЧА 22583870
поточний рахунок № UA183333680000000260083024407 в Гривня України
Отримувач: ФУНДАЦІЯ ІМЕНІ КНЯЗІВ-БЛАГОДІЙНИКІВ ОСТРОЗЬКИХ
Призначення платежу: На Програму Підтримки добровольців
10) Запропонувати вашу ідею для підтримки наших добровольців. Напишіть нам – контакти нижче.
ПРОЦЕС реалізації програми підтримки добровольців
Вилучення пожертв зі скарбничок здійснюватиметься комісією у складі не менше 3-х осіб, про що складається Акт, примірник якого залишається в установі, де перебуває скринька. Готівкові кошти спрямовуються на банківський рахунок, з якого здійснюються усі платежі за програмою.
Кожна особа, що здійснила пожертву у розмірі від 3000 грн, отримає повідомлення про те, кому саме і в якому розмірі було надано Вашу допомогу.
Кожен донор отримає інформаційний та фінансовий звіти про виконання підтриманого проекту.
Гуманітарна і технічна допомога розподілятиметься за спеціальними відомостями й Актами передачі, що стають звітом надавачеві.
Звіт (інформаційно-аналітичний і фінансовий) про залучену та надану добровольцям територіальної оборони та їх родинам допомогу, буде опублікований на сайті Фундації імені князів-благодійників Острозьких та соціальних мережах. Перед публікацією Звіти розглядає та схвалює Піклувальна Рада програми.
*Детальніше система організації, здійснення та звітування описана у Посібнику Фундації імені князів-благодійників Острозьких «Благодійні кампанії». В. Пражмовський, Р.Краплич, Рівне, 2011 р, 121 с.
Контактний телефон 096-316-80-49.
Електронна адреса для листування: pbofrv@gmail.com