Національна мережа добрих справ “Ділимося Хлібом” – зростає!

У червні 2023 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Global Fund for Community Foundations (Глобального Фонду для Фондів Громад) оголосила конкурс грантів для включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючих громад «Ділимося Хлібом». https://pbof.org.ua/2023/05/16/grants_fikbo/ На який понад 100 громадських, благодійних організацій та ініціативних груп громадян, подали свої заявки. Із числа поданих заявок незалежні експерти розглянули 92. І ухвалили рішення запросити на навчання з організації та фасилітації інтеграційних сесій спільного виготовлення та ділення хліба у громаді до 14 представників від 7 громад із 5 областей України.

05-07 липня 2023 року у м. Дубно (де вперше минулого року було апробовано методику Ділимося Хлібом ) відбулося навчання 14 відібраних активістів громад, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, які представляють 7 організацій із 5 областей України. Учасники разом спекли Хліб (медові розписані кольоровим глазуром пряники) та поділилися ними зі своїми організаціями та родинами, а також передали волонтерському центру у м. Дубно. Який у свою чергу здійснить обмін пряників на пожертви, що будуть спрямовані для допомоги українським військовим. 

Навчання організаторів-фасилітаторів відбувалося із застосуванням активних методів навчання дорослих, які оволоділи мотодою арт-хлібо-терапії. Для допомоги фасилтаторам було надано посібник з детальним описом методики «Ділимося Хлібом», використання яких обумовлюється Ліцензійним договором з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, яка є колективним управляючим авторськими правами.

Невдовзі кожна з організацій учасників підготує проєкти включення ВПО, осіб з інвалідністю та ветеранів у суспільне й економічне життя громад із застосуванням інтеграційних підходів Ділимося Хлібом, в ході яких буде проведено не менше 20 сеансів спільного виготовлення та ділення Хліба, участь в яких візьме не менше 200 волонтерів (ВПО, людей з інвалідністю, ветеранів), що подарують не менше 10 000 Хлібів вразливим групам громадян і родинам, а також тим, хто здобуває мир нашій країні. 

Юлія Сапєлкіна м. Теофіполь Хмельницька область: Поділитися хлібом… Саме під таким гаслом 14 молодих та амбітних громадських діячів з 05 по 07 липня 2023 року зібралися у м. Дубно у приміщенні громадського простору “Забава” аби здобути практичні навики спільного випікання хліба з метою подальшого впровадження проекту “Ділимося хлібом” у своїх громадах. Проект “Ділимося хлібом” це унікальний проект, який має на меті створення дружньої атмосфери довіри шляхом спільного замінування та виготовлення хліба, а також обговорення потреб та проблем внутрішньо переміщених осіб та місцевих людей, що можуть бути вирішені спільними зусиллями.

Атмосфера щирості, простоти та довіри “запалила” учасників на нові великі звершення!!!

Від імені громадської організації “Благодійний центр “Довіра” щиро дякуємо Фундація імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Глобального Фонду для Фондів Громад за можливість впроваджувати нові знання та вирішувати надважливі завдання сьогодення.

P.S. Усю випічку, яка була виготовлена під час сесії ділення хлібом було передано до благодійного фонду “Волонтерка на Конторській”. Вже зовсім скоро смаколики будуть продані на благодійній ярмарці з метою підтримки військовослужбовців.

https://www.facebook.com/groups/178211743116663/permalink/1317119562559203/

Анна Півень м. Полтава ГО «Зміст»: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02vy9J4Ap9LuLjchWBy3bNDkX3tF94gLVtcsBTDruPQqtR6mGocmiD7fRbRRh6DBQ2l&id=100013254397512 

Рух підтримки Закарпатських Військових м. Ужгород: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02M1sB1xWmTxEd32rkTVd8NwqKvAQBJGmr8pY6bxYUYiKbgwpPNXC2eRyeVCbHJsxJl&id=100092344283047 

Інна Коваленко, м. Мала Виска, Кіровоградська область: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02ZxFSaCDXp8xQDxzFHhDs639GcrJf35UjwhALD1TzARvGkxJgoUZuGjPp5GMRQiSul&id=100002590811528 

Олена м. Херсон (м. Рівне): https://www.instagram.com/p/Cug5oOPNDvF/?igshid=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D 

Сергій Павловський, м. Шепетівка Хмельницька область: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0SaUVbZpUpXujPSVP8MzHZZwJbR8i4d6fXgJeWcQ6ZhBgz15poeX5iVFZdJ7yZefAl&id=100002287630797 

Волонтерки від Руху підтримки закарпатських військових — Злата Мікрюкова та Любов Керецман — взяли участь у тренінгу для фасилітаторів у рамках проєкту “Ділимося хлібом”. Тренінг проходив 5-7 липня у Дубно.

Сенс проєкту полягає в тому, що людей, які переїхали через активні бойові дії, залучають до випікання хліба і потім вони діляться ним з людьми, які цього потребують, в тому числі ВПО, малозабезпечені та ветерани.

— Історію про проєкт “Ділимось хлібом” нам розповів його керівник, один з найкрутіших українських експертів з фандрейзингу Руслан Краплич. Він приїздив до Ужгорода на запрошення Руху, — розповіла Varosh керівниця Руху підтримки закарпатських військових Галина Ярцева. — І нас зацікавила ця ініціатива, бо, в принципі, всі цінності, які у собі несе проєкт “Ділимось хлібом” — це цінності нашої організації. Все, що створюють власноруч наші помічники – все задля блага інших людей. Але завжди є чому вчитись. Тому наші дівчата Злата Мікрюкова та Любов Керецман поїхали вчитись на фасилітаторів проєкту “Ділимось хлібом”. Вони привезли купу знань і емоцій.

Злата Мікрюкова розповіла, що імбирні пряники, які вони пекли на тренінгу, передали місцевому волонтерському центру з “Благодійного фонду “Волонтери на Конторській”. Наразі обидві волонтерки з Закарпаття, разом з іншими 14-ма, отримали сертифікати з наданням права самостійної організації та фасилітації інтеграційних сесій спільного з громадою виготовлення та ділення хлібу.

— Чудовий взаємодосвід, адже схожі заходи систематично проводжу в рідному Ужгороді – тож була в своїй гастрономічній стихії, лиш по іншу сторону як учасниця-учениця, а не організатор-майстер, тому багато практичного досвіду почерпнула для себе саме у поданні інформації та методів проведення тренінгу, — сказала Varosh Любов Керецман. — Дуже вдячна Галині Ярцевій за пропозицію, вибір і довіру, а також за приємну компанію Златі Мікрюковій. Знаючи зсередини працю і “болі” ужгородських волонтерів надзвичайно цікаво було поспілкуватись з волонтерами з інших регіонів України, а представників було аж 14 з 7 областей. Таке спілкування надихає і дає впевненість у завтрішньому дні, у нашій Перемозі!

Зі слів Галини Ярцевої, зараз волонтери на етапі заповнення бюджетної заявки:

— Дуже розраховуємо, що нашу заявку затвердять і дівчата-фасилітаторки зможуть приступити до виконання гранту, а саме спільного, командного випікання хліба разом з людьми, які знайшли прихисток на Закарпатті.

Тренінг проводив керівник проєкту Руслан Краплич (Академія Фандрейзингу Руслана Краплича) із Благодійний фонд «Фундація імені князів Острозьких» за підтримки Global Fund for Community Foundations.