Як включити вимушених переселенців у соціальне й економічне життя громади і Ділитися Хлібом?
13 травня 2024 року, з ініціативи Фундації імені князів-благодійників Острозьких, 10 місцевих волонтерів та вимушених переселенців приготували Хліб (булочки та круасани) в імпровізованій кухні, що з лютого 2022 року стала волонтерським хабом села Біла Криниця Рівненського району (вул. Світанкова, 29). І тепер перетворилася на місце добрих справ новоутвореної громадської організації «Незламні та нескорені», яку очолює місцева коровайниця, організатор-фасилітатор інтеграційних сеансів «Ділимося Хлібом» Наталія Оленчук.
Руслан Краплич (автор інтеграційної методики Ділимося Хлібом): «Оскільки, Хліб є частиною геному українців, Інтеграційний сеанс хлібо-терапії «Ділимося Хлібом» являє собою перетворення учасників в однодумців. Адже дає можливість познайомитися за допомогою борошна, проявити власну творчість виготовляючи з тіста унікальні хлібні вироби та стати друзями, що допомагають відчути підтримку та допомогу у влаштуванні побуту, пошуку зайнятості чи роботи, спонукають наважитися відновити життя на новому місці, навіть відновити підриємницьку діяльність для тих, хто має досвід. Ми також спостерігаємо чудові приклади зцілення осіб з інвалідністю та військових, які перенесли травми, завдяки їх участі у сеансах виготовлення та ділення Хліба».
Найчастіше, продукти для виготовлення та ділення хліба для волонтерів у Білу Криницю, і на інші сеанси виготовлення та ділення Хліба, що проходять у різних громадах, надають активні громадяни, підприємці, інші волонтерські команди.
Важливо, що спеченим Хлібом переміщені діляться з місцевими малозабезпеченими громадянами, які мешкають чи перебувають у громаді.
Цього разу свіжу випічку отримали більше 100 поранених військових, які проходять лікування в одному із медичних закладів м. Рівне (Рівненській міській лікарні).
Мар’яна Озімковська – фандрейзерка Фундації імені князів-благодійників Острозьких: Нинішня подія є не звичайною, тому що 2 роки тому ми розпочали серію інтеграційних сеансів «Ділимося Хлібом» саме з волонтерського хабу Білої Криниці. Тепер ми опублікували брошуру (українською й англійською мовами) Ділимося Хлібом, в якій описано приклади зцілення людей, того, як учасники знаходили роботу, відновлювали підприємницьку діяльність, ділилися своєю творчістю та працею і включали наших людей у суспільне й економічне життя громад в різних регіонах України та за кордоном. Тому, ми даруємо учасникам і журналістам, які долучаються, окрім випічки у фірмових паперових пакетах, футболок і кепок, книгу «Ділимося Хлібом» на згадку про добру справу, до якої ми завжди можемо долучитися.
Для довідки:
Понад 12 000 000 українців, внаслідок віроломного нападу росії, покинули рідні домівки. Їх попереднє життя вмістилося в 1 валізу, з якою довелося переїхати у незнайомі міста та села. Нажаль, через загострення військових дій кількість вимушених переселенців продовжує зростати.
Фундація імені князів-благодійників Острозьких запрошує щомісяця не менше 100 біженців (військових, які пережили травму, осіб з інвалідністю) разом з місцевими волонтерами спекти Хліб і поділитися з 200 малозабезпеченими. Нерідко біженці (військові) пережили ситуації, коли поділитися Хлібом – це віддати частину свого життя.
56 Організаторів-фасилітаторів інтеграційних сеансів Ділимося Хлібом працюють у більше 45 громадах 9 областей України, де є найвищою концентрація вимушених переселенців.
Діяльність підтримується різними донорами та фінансовими партнерами, зокрема: ІСАР Єднання з коштів Фонду імені Чарльза С. Мотта.
А також компанія Maschio Gaspardo .
Керівник благодійної програми «Ділимося Хлібом» Фундації імені князів-благодійників Острозьких
Руслан Краплич.
Для уточнень та зв’язку: телефон: +380 503392518 (Вайбер, Ватсап, Телеграм, Сигнал)
Пошта: pbofrv@gmail.com
Як виглядає інтеграція біженців у місцеву громаду завдяки спільному виготовленню та діленню Хлібу: