Яке соціальне підприємство працюватиме у Хмельницькому?

04 лютого 2019 року у м. Хмельницькому за методою із використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич провів курс бізнес-планування у соціальному підприємництві для 10 представників ГО Клуб інтелігенції польської «Сервус» за підтримки ІСАР-Єднання.

У ході навчань учасники, на конкретних прикладах, розібралися у різниці між соціальним робою громадських організацій і соціального підприємства. А також у відмінностях у ціннісних орієнтаціях і системі роботи бізнесу та корпорацій, включно із елементами їх соціальної відповідальності задля більш ефективного маркетингу.

Учасники погодилися, що їх соціальне підприємство буде орієнтуватися на потребу обраної соціальної групи, формувати для цієї групи продукт руками представників групи.

У роботі над бізнес-планом, особлива увага була приділена опису портретів клієнта. Формуванню образу продуктів (товарів і послуг), які забезпечать очікування клієнтів- споживачів і бенефіціантів, виходячи із їх усвідомлених і підсвідомих потреб і бажань. Визначили 3 базові цінності, розвиток яких буде формуватися спільно зі споживачами.

Із застосування соціально-маркетингових підходів, було сформульовано мету соціального підприємства. Яка зможе бути реалізована при дотриманні балансу залучених ресурсів і часу, протягом якого прикладатимуться зусилля команди соціальних інноваторів.

Напрямки діяльності за бізнес-планом будуть виписані детально у системі процесів, кожна ланка якого орієнтована на досяжні кількісні й якісні результати, за якими стежитимуть працівники та менеджери соціального підприємства.

Щоб скласти збалансований реальний прогноз руху фінансових потоків соціального підприємства, учасники промоделювали КЕШ-флоу власного домогосподарства.

Протягом наступних кількох місяців, за менторського супроводу Руслана Краплича, ГО КІП «Сервус» допрацює бізнес-план, який дозволить завершити реставрацію приміщень та запровадити систему сімейного дозвілля польської громади, і її симпатиків,  у Домі Людовому м. Хмельницька та його околиць.