Для чого потрібна проектна команда у Диканьці?
27-29 серпня 2019 року, за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич провів 3-денний тренінг “Проекти та управління ними” для членів та волонтерів ГО “Зелене серце”, за підтримки ІСАР- Єднання.
В ході занять учасники розібралися у мотивах донорів та навчилися розуміти їх в контексті підготовки усіх розділів свого проекту.
Від так, було враховано специфіку роботи місцевих бюджетів та бюджетів участі, коштом яких можуть підтримуватися проекти. Грантові конкурси від Уряду України й окремих міністерств. А також програми та проекти міжнародних донорських інституцій та програм міжнародної технічної допомоги.
Оскільки проблема завжди має щонайменше 3 прояви. Важливою навичкою стало формування «дерева проблем».
Учасники навчилися використовувати критерії SMART для формулювання мети та завдань проекту.
Усвідомили, що проект є найчастіше – документом, що описує інноваційне вирішення проблеми. Тому велика увага була наділена застосуванню технологічних та психологічних інновацій, що виражаються методологією і стратегіями поетапного виконання плану впровадження проекту у дію.
Не менш значимим для учасників було оволодіння елементами теорії результатів, що проявляється в прогнозуванні 3-х рівнів результатів проекту. Від яких ми можемо розпочати планування дій, а також співставляти їх із метою та завданнями проекту.
Особливо насиченою була ділова гра, що імітувала роботу експертів з моніторингу й оцінки проекту. Яка дозволила учасникам засвоїти необхідність оцінювання як в частині ефективного й ефектного виконання проекту. Так і в частині підготовки належного звіту для донорів,що надали фінансову підтримку проекту.
Аби бюджет проекту був логічним – акцент було зроблено на організації бюджету, виходячи із потреб у ресурсах, які виписані у плані, методах та результатах проекту. А також передбачають власні внески та внески партнерів. І лише після врахування усіх наявних ресурсів визначення коштів, необхідних від донорів.
Керівниця Диканського ландшафтного парку пані Ірина Черкаська та керівниця проекту ГО «Зелене серце» Яна Трутень, так підсумували хід навчання: «Мали можливість презентувати проблему, мету та завдання своїх проектів, над якими працювали вдома. Дізналися як правильно складати мету та завдання, план дій за проектом, які існують рівні результатів та як їх визначати, що таке моніторинг та оцінка проекту, а також як порахувати бюджет.»
ГО «Зелене серце» вже не вперше виконує проекти, що підтримані донорами. Тому підготовка проектної команди дозволить організації перейти на новий рівень у якому проекти мають стати більш масштабними. А від так, більш професійними. У цьому, крім підготованої групи волонтерів, які готуватимуть проекти, допоможуть кваліфіковані консультації та супровід Фундації імені князів-благодійників Острозьких, яка вже 3 роки супроводжує діяльність цієї поважної організації та її партнерів у Диканьці та Полтавщині.