Хто та як захистить права дрібних землевласників?

23 грудня 2019 року на базі та за підтримки СІРЕ (Центру міжнародного приватного підприємництва) Руслан Краплич, послуговуючись методикою Фундації імені князів-благодійників Острозьких, провів для 10 молодих фахівців ринку нерухомості, власників рієлторських й ІТ-компаній із Києва та 5 регіонів України, сесію підготовки стратегічного проектування. В якості експерта також було запрошено доктора творчої економіки екс-доцента Папського Григоріанського Університету (Рим, Італія) пана Зиновія Свереду.

Не слід забувати, що біля 1 000 000 власників земельних паїв померли, не передавши їх у спадок. Ще у понад 4,500 000 Га орних земель, які щорічно використовуються сільгосппідприємствами, не встановлені власники. У той же час, більшість громадян України навіть не здогадуються про своє право на власну земельну ділянку, яку можуть отримати безкоштовно.

Як повідомлялося раніше, однією з актуальних проблем сучасності є запровадження у дію Закону про ринок землі в Україні. Що торкнеться понад 7 000 000 власників земельних ділянок. Більшість громадян-землевласників не обізнані в правових питаннях, які стосуються продажу чи оренди своєї нерухомої власності. Тому виникає потреба представити та захистити їх права з одного боку.

А з іншого боку, працювати з органами місцевого самоврядування, щодо ефективного дотримання новоприйнятого законодавства про ринок землі.

Виконуючи свою місію, Національна Асоціація Брокерів (НАБ) прагне, зі свого боку, допомогти українцям бути власниками найкращої нерухомості. Адже земля, яка споконвіку була національним багатством, може збагатити українців. За умови, коли українці знатимуть її реальну вартість та знатимуть як, в законний спосіб, захистити та представити свої права.

Враховуючи вищевикладене, проекти НАБ передбачатимуть захист прав землевласників, запобігання корупції в часі розгортання земельної реформи та допомогу у пошуку шляхів підвищення рівня економічного зростання, соціального добробуту громад у екологічно безпечному середовищі.