Чи потрібен фандрейзинг переміщеним вишам?

31 січня 2020 року у м. Львів Руслан Краплич за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких, з використанням досвіду Українського Католицького Університету (УКУ) провів майстер клас із фандрейзингу й організації партнерства з громадою для понад 60 керівників (ректорів, директорів, проректорів, завідувачів кафедрами) 19 переміщених з окупованих територій України Університетів і Коледжів в рамках семінару «Зміцнення переміщених українських університетів задля сталого розвитку», організованого Фундацією Фулбрайта за підтримки Посольства США в Україні, що відбулася на базі УКУ.

Учасники розібралися у понятті «Фандрейзинг». Ознайомилися з 5 базовими правилами  та 30 інструментами фандрейзингу, успішно апробованими Університетами та Коледжами України.

По завершенню майстер класу, 5 Вишів, із числа учасників, запропонували продовжити курс фандрейзингу на своїй базі, щоб запровадити власну систему залучення ресурсів від громади й із зовнішніх джерел аби досягнути фінансової життєздатності.

Невдовзі відбудеться наступний семінар, організований Фундацією Фулбрайа за підтримки Посольства США в Україні, під час якого Руслан Краплич більше зупиниться на формуванні моделі фінансової життєздатності навчальних закладів, створенні й розвитку Ендавменту (недоторканого цільового капіталу).  А також надасть практичні рекомендації щодо сталого партнерства з благодійними фондами та бізнесом.