Яким є бачення православної молоді на майбутнє церкви?

22 лютого 2020 року  на запрошення Управління у справах молоді Православної Церкви України, яке очолює архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір,  у м. Київ, під час З’їзду православної молоді,  Руслан Краплич, за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких провів стратегічну сесію, яка визначила Місію та Візію молодіжного руху Православної Церкви України.

Урочисте відкриття відбулося за участі Предстоятеля Православної Церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Також були присутні гості: заступник міністра культури, молоді та спорту України Олексій Сівірін та Ірина Іванчик, голова благодійного фонду “Повір у себе”.

Учасники з’їзду обговорили:

  • Цінності, якими керується православна молодь у своїх рішеннях;
  • Категорії Бенефіціантів, Споживачів і Клієнтів, для яких працюють і працюватимуть осередки православних молодіжних організацій та братств;
  • Перелік Продуктів (послуг) серед яких: табори, школи, книговидання, навчальні та просвітницькі курси, соціальне підприємництво та кооперативи, продукти діджиталізації, паломництва, фестивалі й театральні видовища й чимало ін.
  • Корисність та Вигоди, що отримують користувачі, партнери та благодійники від співпраці з православною молоддю.

Найбільш цікавою було ознайомитися з Баченням (ВІзією) православної молоді на майбутнє Церкви в розрізі найближчих 10 років. Адже будувати молодіжну роботу без молоді – неможливо.

Практичне обговорення продемонструвало високий рівень відповідальності молоді за майбутнє своє та православної церкви.

Зокрема, молодь прагне навчатися та розвивати лідерські якості в галузі освіти, культури та підприємництва. Впливати на владу та підприємців задля врядування та підприємництва, що базуватиметься на християнських цінностей і соціально-екологічної відповідальності.

«Час юності та молодості – це час пошуку істини, пошуку свого місця в житті, час набуття досвіду – як позитивного, так і негативного. Тож слова Божі нехай будуть дороговказом у цих бурхливих водах життя, у боротьбі зі спокусами, у пошуках відповіді на важливі питання. Часом може закрадатися думка, що лише з віком та набуттям життєвого досвіду можливе пізнання Божого закону, що це – уділ для старших, або й навіть для похилих віком. Однак насправді слово Боже спрямоване до кожної людини вже і зараз – незалежно від всіх зовнішніх обставин її буття, в тому числі від віку», – звернувся предстоятель ПЦУ до присутніх із вітальним словом.
«Ви, дорога православна українська молоде – вже є Церква! Часто кажуть, що «молодь – це майбутнє», і частково це дійсно так. Але в житті Церкви ви, молодь, є також і її сучасність – бо і Церква для вас це не майбутнє, а сучасність! Виконання заповідей, втілення їх у щоденному житті, будування дому свого спасіння – це не щось, що буде вами завершуватися колись потім, у зрілому віці, але це справа, яку ви маєте робити і робите тепер. Тож об‘єднаймо наші зусилля, досвід багатьох поколінь Церкви і натхнення юності. Будьте відкриті для Бога і Церкви, а наша Помісна Українська Православна Церква – відкрита до вас і для вас», – підсумував митрополит Епіфаній.