В Привільненській громаді стартував проект «Ділимося хлібом»

09 вересня 2022 року За співпраці із Фундацією імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Глобального фонду для фондів громад в Привільненській громаді проведено перший захід із тимчасово переміщеними особами з випікання пирогів. 

В ході роботи 12 учасників заходу мали можливість поспілкуватися, стати на один крок відкритішими один до одного та поділитися виготовленою випічкою з іншими внутрішньо переміщеними та місцевими малозабезпеченими людьми, що з поважних причин не мали можливості відвідати захід.

Замішування та випікання хліба – це один зі способів об’єднання спільноти через участь у заходах змішаних з формами мистецтва, які є інноваційним способом арт-терапії. Методи ділення хлібом засновані на надиханні людей приходити і разом готувати, випікати та ламати (споживати) хліб, щоб побудувати між ними довіру та зв’язки, а також відчуття дому та тепла навіть у стресовому оточенні. Це допомагає побудувати більш широке соціальне середовище, стає взірцем для дій, що будують громаду.

Фундація імені князів-благодійників Острозьких та вимушено переміщені особи (ВПО), що мешкають у громаді дякують співробітникам Привільненської сільської ради, керівництву та працівникам дитячого садка с. Іваннє, які стали активними співорганізаторами й учасниками сесії спільного випікання та ділення Хлібу. 

По завершенню сесії хлібопечення усі учасники висловили бажання продовжити наступні інтеграційні зустрічі, що є однаково корисними й цікавими для місцевих і ВПО.