Хліботерапія у с. Рисвянка об’єднала місцевих волонтерів і вимушених переселенців

23 вересня 2022 року у знаної коровайниці  пані Галини Павлюк і в їдальні школи с. Рисвянка Білокриницької громади 20 вимушених переселенців (ВПО з Херсонщини, Миколаївщини, Запоріжжя, Харківщини та інших регіонів) та місцевих волонтерів, за участі журналістів телеканалу “ITV media group”, спільно виготовляли зрази, пироги, коржі та поділяться спеченим Хлібом із 3 родинами ВПО і 3 місцевими малозабезпеченими родинами та відправли свіжу випічку військовим. Участь у події прийняла голова Білокрницької громади пані Тетяна Гончарук, секретар Білокриницької сільської ради пані Ірина Даюк начальниця відділу соціальної роботи пані Наталія Скрашевська староста с. Рисвянка пані Мирослава Іванюк.  Подію організувала Фундація імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Global Fund for Community Foundations.    

Спільне виготовлення та ділення Хлібу – це особливий вид інтеграції, поєднаний з арт- терапією. А для українців він особливо актуальний, адже Хліб є частиною етнічного коду нашого народу.

З малюнків на борошні почалося знайомство людей, яких війна змусила виїхати з рідних домівок і шукати кращого життя на Рівненщині. Херсонщина, Запоріжжя, Харківщина, Миколаївщина — в цих регіонах були їхні оселі, робота, друзі, рідні, там вони жили звичайним мирним життям. Зараз вони зібралися разом, аби спекти хліб. Для них це — спосіб поділитися своїм теплом з нужденними та відчути, що навіть у важкі часи можна ділитися добром.

Весь процес — від замішування тіста до готової випічки має налаштувати людину на позитивні думки. Вимушених переселенців з різних куточків України і місцевих мешканців така акція не лише познайомила між собою, а й допомагає підтримати однин одного у спільній біді. Разом вони замішували тісто, додавали начинку, ліпили пиріжки та булочки, а потім — роздавали готову випічку  малозабезпеченим односельцям і військовим.

Учасники й організатори вважають, що такі акції як ніколи актуальні для українців. Адже у країні, яка пережила революції, війни та декілька голодоморів, хліб став символом єдності та духовного багатства. Готувати його разом, у часи війни,  як ніколи символічно. Адже саме в такий спосіб мешканці різних регіонів доводять — Україну ніколи не вдасться роз’єднати, і ми обов’язково переможемо. 

Відео сюжет про подію за посиланням

або нижче

Громада Білої Криниці (Рівненський район) прийняла у 2022 році понад 750 вимушено переміщених осіб, які знайшли тут притулок, ховаючись від війни. Спроби направити їх до психологів – не дуже вдаються. Представники  місцевого самоврядування шукають дієві методики інтеграції біженців. 

В ході наступних 5 місяців виконання  проекту ми відпрацюємо (проведемо 10 модерованих сесій випікання Хліба для біля 200 переміщених), опишемо (у посібнику) та створимо навчальний фільм про інноваційний метод інтеграції переміщених (спільне виготовлення і ділення Хлібом з місцевою громадою), що через 3 асоціації міст і громад  буде поширений для 1000 органів місцевого самоврядування. Фільм також буде розміщений на 5 сайтах включно з  громадою Білої Криниці та Фундації Острозьких,  а також мережі YouTube.

                                                                                                ***

За додатковою інформацією можна звертатися до керівника проєкту Руслана Краплича: 0503392518 (Вайбер, Телеграм, Вацап)  r.kraplych@gmail.com