Ділимся Хлібом у Диканській громаді Полтавщини

Пригадуєте як без допомоги рук старий козак Пацюк,  у «Вечорах на хуторі близ Диканьки» Миколи Гоголя, без допомоги рук готував і поїдав вареники, що самі оберталися у сметані? 

Від тепер, без потусторонніх сил, руками активних громадян,  у громаді Диканьки і в не менше як 7 сусідніх селах розгорнеться кампанія спільного з вимушеними переселенцями виготовлення та ділення хлібом «Ділимося Хлібом», що розроблена та впроваджується Фундацією імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Глобального фонду для фондів громад . Адже нині у Диканьці (Полтавська область) зусиллями ГО Жіноча коаліція в рамках субпроекту «Громадський інтеграційний коворкінг  «Борошняний Хаб», що реалізовується за фінансової підтримки Бюро гендерних стратегій і бюджетування (м. Полтава) та Трастового фонду ООН.

Метою проєкту є надати психологічну підтримку жінкам і дітям ВПО, а також жінкам, рідні яких загинули на війні, чи були важко поранені, чи зникли безвісти Диканської громади шляхом проведення для них сенсів спільного випікання та ділення хлібу (хлібо-терапії та арт-терапії). 

15 – 16 серпня 2023 року відбувся перший захід проєкту – тренінг з підготовки  фасилітаторок для проведення інтеграційних сеансів спільного виготовлення та ділення хліба для жінок та дітей.

Участь у тренінгу взяли  10 активних представниць Диканської громади із 7 сіл громади. І не тільки з Диканьки, а й Великорудківського, Баляненського, Андріївського, Надежнянського, Великобудищанського та Петродавидівського старостатів. 

Під час тренінгу учасниці познайомилися з спеціально розробленою методологією проведення сеансів спільного виготовлення та ділення хлібу «Ділимося Хлібом», що була розроблена та апробована Фундація імені князів-благодійників Острозьких. Саме тому нашим тренером став представник цієї організації-Руслан Краплич. 

В перший день тренінгу учасниці:

+ у цікавий спосіб познайомилися між собою;

+ розібралися у відмінностях ролей – тренера, модератора, фасилітатора;

+ дізналися про роль і завдання фасилітаторок під час проведення заходу;

+ дізналися про відмінності у підготовці заходів для дорослих і дітей;

+ вивчили інструкцію з підготовки та проведення сеансу спільного виготовлення хлібу;

+ покроково потренувалися у проведенні сеансу виготовлення хліба;

  • подарували спечений хліб (булки різного виду) для вимушено переміщених родин  і місцевих одиноких пенсіонерів.

Інна Рокотянська (Фахівчиня з психосоціальної підтримки мобільної команди відокремленого підрозділу міжнародної некомерційної організації INTERSOS):

15-16 серпня у Диканці вперше стартував коворкінг “Борошно Хаб”. Проект «Ділимося Хлібом» набуває популярності в Україні і реалізований уже в 25 громадах нашої країни, підготовлено більше ніж 40 фасилітаторів та фесилітаторок. Тож за ініціативи та організацій ГО “Жіноча коаліція” у співпраці з мобільною командою відокремленого підрозділу міжнародної некомерційної організації INTERSOS і наша громада долучилася до проєкту “Борошно Хаб”. 

10 жінок з 6 старостатів  Диканської громади стали учасницями  ініціативи, щоб  навчитися проводити подібні заходи у своїх селах. Вони навчалися бути фасилітаторками, щоб передати традицію випікання хліба далі. Завдяки Руслану Крапличу тренеру методу “Ділимося хлібом” Фундації імені князів – благодійників Острозьких 2 дні були насичені не лише інформацією, а й приємними емоціями. 

За фінансової підтримки Бюро гендерних стратегій та бюджетування і за підтримки господарів кав’ярні “Курінь” учасниці виготовили власноруч  і випекли 46 солодких хлібо-булочних виробів. Жінки мали змогу скуштувати власні вироби, а також пригостити ними осіб з числа ВПО та тих, хто проживають у СЖО. 

Смаколики запаковано та  передано фахівцям мобільної команди відокремленого підрозділу міжнародної некомерційної організації INTERSOS  для дарування хліба родинам з числа СЖО. Посилюємо лідерство серед жінок задля розвитку громади і  ділимося хлібом, бережимо традиції нашого народу. 

Дякуємо організаторам, учасницям, партнерам за спільнодію та єдність.

Впродовж наступних 2-х місяців виконання проєкту підготовані  фасилітаторки (які підписали Ліцензійні договори з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких) проведуть не менше 7-10 сеансів виготовлення та ділення хлібом у селах Диканської громади, участь у яких приймуть не менше 70 вимушених переселенців і родин у яких війна забрала близьку людину.

Публікації:

https://www.facebook.com/100083605140863/posts/pfbid0qGodRcLtktk8QCwSKVn4XTpXtYxEhvJiA3wmbYWqXXUr5Cog8kdo6cLZmSNJjYe5l/