
Новий крок до партнерства у фандрейзингу з лідерами закладів культури








17-18 січня 2025 року, у партнерстві з Рівненською обласною філармонією в рамках програми «Ділимося хлібом» за підтримки ІСАР-Єднання та Фонду ім. Ч. С. Мотта, відбувся тренінг з фадрейзингу для 13 громадських активістів, діячів\лідерів закладів культури і творчих колективів м. Рівне та Рівненського району, які виявили бажання співпрацювати з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких у благодійних мистецьких подіях, які будуть присвячені залученню ресурсів для спільних благодійних проєктів.
Тренінг розпочався із знайомства, яке одразу налаштувало на теплу і конструктивну атмосферу.
Ніна Іщенко, – учасниця тренінгу: «Ми вивчили перше правило фандрейзингу: за кожною цифрою стоїть людина. Це нагадало, що гроші – це не ціль, а інструмент для досягнення більшої мети, створення цінності для суспільства. Обговорення, “Де взяти гроші?”, дало зрозуміти, що ресурси є завжди, навіть у найскладніші часи. Головне – це правильний підхід. Ми дізналися, як щоденні 15 хвилин підготовки можуть стати запорукою довгострокового успіху, а вправа “Місто Н…” допомогла на практиці зрозуміти, як планувати роботу навіть у складних умовах.»
Елеонора Стеценко, директорка Рівненської обласної філармонії: «Сьогодні наша команда отримала потужний поштовх до нових можливостей завдяки курсу з фандрейзингу. Цей тренінг відкрив перед нами не лише інструменти залучення фінансів, але й дав відповіді на глибші питання: чому люди інвестують у культуру, що мотивує їх підтримувати творчість і які цінності стоять за успішним залученням коштів? Особливе враження справило обговорення причин успіху чи невдач у залученні коштів. Ми проаналізували, що саме спонукає донорів підтримувати організації, і зрозуміли, як уникати типових помилок. Це був момент переосмислення, коли ми зрозуміли: культура має потенціал бути не лише духовною потребою, а й точкою інвестицій у майбутнє».
Учасники оволоділи 7 базовими правилами фандрейзингу, які допоможуть уникнути прикрих помилок. А також зрозуміли як використовувати 30 інструментів (способів) фандрейзингу, щоб залучити необхідні ресурси для будь якої доброї справи, проєкту, програми. Важливо, що кожен із цих інструментів був не просто теорією, а перевіреним методом із реальними прикладами.
Надалі учасники цього тренінгу з фандрейзингу візьмуть участь у фандрейзингових кампаніях (в тому числі мистецьких благодійних подіях і проєктах), які будуть сплановані та виконані спільно з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких.
Одним із наслідків тренінгу з фандрейзингу може стати підписання Меморандуму про партнерство між Фундацією імені князів-благодійників Острозьких і Рівненською філармонією, що передбачить підготовку спільних проєктів, залучення ресурсів та спільне виконання в рамках програм розвитку історичної та культурної спадщини, на Культурному шляху Ради Європи «Віа Регія», що вже діє у Фундації імені князів-благодійників Острозьких.
Публікації:

