
Чим поєднання «Грантрайтинг» і «Фандрейзинг» корисне для волонтерських об’єднань Львівщини?
















29-31 січня 2025 року у м. Львові, в рамках Проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період» на базі Львівської обласної військової адміністрації за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич провів тренінг «Грантрайтинг та системний Фандрейзинг» для 23 волонтерів та волонтерок Львівщини.
Півтора робочого дня учасники розбиралися з логічними підходами у підготовці інноваційних проєктів, які у разі їх підтримки донорами та програмами міжнародної технічної допомоги, зможуть бути ефективно й ефектно виконані з якісно підготованими інформаційно-аналітичними та фінансовими звітами.
Після цього, ще півтора дня учасники розглянули 30 інструментів (способів) фандрейзингу, де підготовка та виконання проєктів і отримання грантів від донорів є лише 1-м із 30 інструментів залучення ресурсів. Учасники оволоділи 5 мотивами фінансових партнерів виділяти допомогу волонтерським організаціям та групам, виробили 7 правил фандрейзингу, які починаються з того, що перед тим як залучати ресурси, нам слід мати опис доброї справи (проєкт). Оскільки, поки ми не визначили (виписали): кому, скільком, яка саме допомога потрібна?- ми не можемо почати залучати ресурси, не знаючи: скільки саме і чого саме потрібно.
Таким чином, поєднання 2-х тем: Грантрайтинг і Фандрейзинг – є дуже вдалим поєднанням, що розмежовує 2 різних поняття та поєднує їх у логічній послідовності. Адже для виконання проєкту ми можемо залучати ресурси не лише від донорів і застосовувати не 1, а 30 способів залучення ресурсів (фандрейзингу). Це відкриття позитивно вмотивовує учасників курсу вчитися. І, найголовніше, діяти по завершенню курсу.
Відгук Офісу Ради Європи в Україні:
❓ Як правильно подавати свої проєкти, щоб отримувати гранти та залучати кошти для сталого розвитку?
Ці важливі навички освоїли 23 волонтери та волонтерки з Львівщини під час триденного тренінгу «Грантрайтинг та системний фандрейзинг», що відбувся 29-31 січня.
💪 У результаті навчання учасники та учасниці вдосконалили навички, щоб правильно готувати свої проєкти, подаючи їх на розгляд донорів та програм міжнародної технічної допомоги для імплементації волонтерських ініціатив.
Протягом трьох днів учасники тренінгу:
🔸 опанували десятки ключових інструментів фандрейзингу;
🔸 дізналися основні критерії ухвалення позитивних рішень щодо фінансування проєктів донорами;
🔸 навчилися розробляти фандрейзинговий план для забезпечення сталого фінансування своїх організацій та проєктів.
Після завершення навчання кожен учасник та учасниця матимуть можливість за допомогою тренера-консультанта проєкту Ради Європи з громадської участі сформувати власну фандрейзингову стратегію, а також визначити методи, форми та інструменти роботи з виконання фандрейзингового плану.
Це дозволить організації залучати необхідну кількість ресурсів для повноцінної діяльності та впровадження волонтерських проєктів та ініціатив.
Дізнавайтеся більше 👉https://go.coe.int/2idoO
Додаткові відгуки-публікації:
https://www.facebook.com/share/15Ddd4s3Nx/?mibextid=wwXIfr

