
Які громади Діляться Хлібом у Рівненській області?
19 березня 2025 року, з нагоди підписання угод про гранти, Фундація імені князів-благодійників Острозьких провела інструктаж щодо виконання мікро-проєктів та інформаційної й фінансової звітності, що виконуватимуться 5 благодійними і громадськими організаціями й 1 ініціативною групою у 6 громадах Рівненської області в рамках благодійної програми «Посилення соціального партнерства у громаді з використанням інтеграційної методики включення вразливих груп громадян до суспільного й економічного життя громади «Ділимося Хлібом» за підтримки Global Fund for Community Foundations (Глобального Фонду для Фондів Громад).
Під час інструктажу керівник програми «Ділимося Хлібом» Руслан Краплич ознайомив учасників з вимогами до аналітичної звітності, необхідністю 3-чі інформувати громаду та цільові групи мікро-проєктів про кожну подію (анонс-стрім-пост-реліз), а також підписати Меморандуми з партнерами, що долучаються до виконання цих мікро-проєктів. Звернув увагу на те, що Методичний посібник для фасилітаторів інтеграційних сеансів «Ділимося Хлібом», про який учасники мережі підписали Ліцензійні договори, містить детальний опис того, як реєструвати учасників, готувати репортажі та фотосесії, готувати аналітичні звіти фасилітаторів, що увійдуть до фінального звіту про виконання мікро-проєктів.
Про вимоги до фінансового звіту, й особливості ведення фіскальної діяльності в рамках виконання бюджетів проєктів розповів бухгалтер грантів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Олександр Своровський. Після проведеного інструктажу пан Олександр здійснюватиме консультаційний супровід бухгалтерів проєктів у громадах, охоплених програмою «Ділимося Хлібом».
Нагадаємо, що у грудні 2024 року спільно з Рівненським відділенням Асоціації міст України керівник програми Фундації імені князів-благодійників Острозьких «Посилення соціального партнерства у громаді з використанням інтеграційної методики включення вразливих груп громадян до суспільного й економічного життя громади «Ділимося Хлібом» Руслан Краплич провів тренінг з проєктування соціально-економічних інновацій для понад 50 представників громад Рівненської області.
Після цього тренінгу, в наслідок оголошеного Фундацією імені князів-благодійників Острозьких конкурсу мікро-грантів незалежні експерти, залучені Фундацією Острозьких із 29 запитів відібрали пропозиції 7 благодійних і громадських інституцій й ініціативних груп активістів громад, а також 2 організації у резервний список.
У січні 2025 року відбувся тренінг з підготовки фасилітаторів-організаторів інтеграційних сеансів Ділимося Хлібом, в наслідок чого мережа Ділимося Хлібом розширилася до 71 організаторів-фасилітаторів з 27 міст, селищ, сіл 9 регіонів України. Від так, з Рівненської області до існуючої мережі 5 громад приєдналося ще 5.
Представники організацій та громад, відібраних до партнерства у мережі, отримали можливість посилити свої команди завдяки участі у тренінгах з організації проєктної роботи та локального фандрейзингу, після чого 7 організацій і 1 ініціативна група вдосконалили проєкти, із яких незалежні експерти підтримали 6 проєктів включення вразливих груп громадян до суспільного й економічного життя громади, що розпочинають виконуватися у 6 громадах Рівненської області.

