Як українським громадам налагодити партнерство з громадами Італії?

04 квітня 2025 року експерт з фандрейзингу Руслан Краплич організував он-лайн зустріч з доктором економіки, який понад 15 років працював в Італії експертом Фундації імені князів=-благодійників Острозьких паном Зіновієм Свередою, який проконсультував фандрейзерів іпроєктних менеджерів 5  громад 3-х областей України, що супроводжуються VNG International за напрямком «Місцевий економічний розвиток та проєктний менеджмент» у рамках проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови громад в Україні: ФАЗА ІІ», що є частиною програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування» (SDLG). Проєкт реалізується спільно з Асоціація міст України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

В ході робочої зустрічі 5 громад Сумської, Миколаївської та Дніпропетровської областей представили свої очікування від партнерства з італійськими громадами. Зі свого боку пан Зіновій Свереда пояснив специфіку роботи з налагодження партнерства з муніципалітетами, фондами (донорами), бізнес-асоціаціями та урядовими установами Італії, щоб зацікавлені українські громади могли підготувати необхідні матеріали (презентації, інвест-паспорти, портфоліо проєктів культурного й освітнього обміну) й пропозиції, а також взяли участь у кількох подіях, які можуть стати своєрідним роуд-шоу делегації українських громад в Італії у липні-вересні 2025 року. 

Важливою підставою для більш активної співпраці громад має Сумська область, Обласна Військова Адміністрація якої підписала Меморандум про партнерство з регіонами Італії. Як відомо громади  Італії прийняли велику кількість українських біженців від війни розпочатої РФ у 2022 році. Тому, українці, що опинилися в Італії можуть стати «послами» для зміцнення зв’язків між Україною й Італією, що декларує готовність прийняти активну участь у повоєнній відбудові України.

Нагадаємо, що консультаційна зустріч щодо специфіки налагодження та розвитку партнерства з громадами Італії відбулася тому, що 9 громад 4-х регіонів України у супроводі експерта з фанрейзингу, що послуговується досвідом і методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких, розробляють фандрейзингові стратегії та фандрейзинг плани, а також створили й поповнюють базу даних донорів, до якої вносять важливу інформацію в тому числі про тонкощі роботи конкретними фінансовими партнерами.