Чому потрібен фандрейзинг на Донбасі?

14-15 березня 2019 року у м. Святогірську Донецької області, за методою і з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич та Яна Любімова  провели курс фандрейзингу для 58 активістів із 29 громад Донецької та Луганської областей учасників проекту «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», який реалізується Міжнародною організацією з міграції за підтримки уряду Японії.

cof

В ході занять учасники представили здобутки своїх громад. Навчилися стисло й ефектно презентувати свої ініціатив й організації для потенційних фінансових партнерів. Оволоділи 7 головними правилами фандрейзингу. Та 5 базовими мотивами благодійництва. Визначили дії, необхідні для підготовки до фандрейзингу. Вивчили Діаграму Фінансової життєздатності Р. Краплича, яка визначає 4 напрямки спрямування зусиль. А також ознайомилися з 30 інструментами фандрейзингу, попрактикувавши використання щонайменше 3-х із них.

Нарешті, кожна з ініціативних груп підготувала плани фандрейзингу, які здійсняться по поверненню у свої громади.

Таким чином, не менше 29 добрих справ проектів вирішення місцевих проблем і дій з розвитку громад будуть виконані, попередньо залучивши необхідні людські, матеріальні, технічні, інформаційні фінансові ресурси.

Протягом 3-х днів після курсу 15 ініціативних груп надіслали на консультацію експерту з фандрейзингу Р. Крапличу  листи та проекти, які вже почали реалізовувати програму залучення ресурсів.