Скільки проблем прагнуть вирішити сільські громади?

02 квітня 2019 року консультант з розвитку Руслан Краплич за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких та підтримки компанії ДТЕК провів 2 семінари з  визначення пріоритетів вирішення проблем у селах Райнівка й Орлівка Приморського району Запорізької області участь у яких прийняли більше 60 активних громадян.

Такий семінар вперше відбувся в Райнівці та Орлівці, тому громадяни з певною пересторогою заходили до залів Будинку культури та сільської ради, де на них чекали запашна кава та приязні організатори.

В ході роботи учасники розібралися у понятті «Проблема» й усвідомили що вона має 3 прояви, визначення яких вплине на ефективність подальшого вирішення.

Адже бідні громади завжди намагаються ліквідовувати Наслідки проблеми, яких є багато і на які завжди не вистачає грошей. Тоді як заможні громади спочатку визначають причини створення проблеми і намагаються їх ліквідувати значно меншим коштом ніж вічна боротьба з наслідками.

Дуже важливо обрати проблеми для вирішення за 4 критеріями, щоб відкинути ті із них, вирішення яких буде реалістичним.

Від так, майже 60 активних  громадян сіл Райнівка й Орлівка, що складає майже 10% населення взяли участь у створенні рейтингу із майже 30 проблем громад, які потребують першочергового вирішення.

Найактивніших громадян було запрошено до Ради соціального партнерства, яка продовжить роботу в громадах.

Протягом квітня у селах будуть опитані усі  родини, щоб кожне домогосподарство могло долучитися до обговорення проблем і найближчим часом до вирішення.

За результатами семінару й опитування буде створено робочі групи зі створення та реалізації проектів вирішення проблем і розвитку громад власними руками.

А компанія ДТЕК, яка розпочала будівництво Вітрової електростанції поблизу с. Райніка, надасть кошти для підтримки найбільш ефективних проектів, кожен із яких буде схвалений більшістю громадян, які мешкають у селах Райнівка та Орлівка.

Зі свого боку Орлівська сільська рада, депутати та голова якої були активними учасниками навчання висловили готовність також робити посильні внески з боку сільської влади.