Чи потрібен фандрейзнг на Донбасі?
08-13 липня 2019 року за підтримки ПРООН (RРР) Руслан Краплич за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких провів навчання «Фандрейзинг – від плану до фінансової життєздатності» для майже 40 активних представників 10 прифронтових громад Донецької та Луганської областей.
Щодня прифронтові громади потерпають від наслідків неоголошеної війни. Щодня існує потреба у допомозі людям та соціальним інституціям.
Чи є потреба надати активістам громад, керівникам комунальних і громадських організацій навички фандрейзингу (залучення ресурсів)?
Відгук на цю потребу забезпечила Програма ООН із відновлення та розбудови миру.
Більшість учасників (86% із яких -жінки) до початку тренінгу мали умовне уявлення про фандрейзинг, не володіли навиками використання інструментів фандрейзингу, не розуміли мотивів фінансових партнерів, які надають ресурси неприбутковим організаціям\громадам, хоча у початкових опитуваннях значна частина учасників вважала, що має непогане розуміння теми.
Заняття відбувалися чітко за програмою, поєднуючи короткі лекції з виконанням індивідуальних завдань та вправ, що виконуються у малих групах. По виконанню завдань та групових вправ учасники презентували результати індивідуальної та групової роботи. Найбільш атракцій ними були 4 ділові гри.
Тепер учасники вміють: створювати презентацію своєї організації\громалди для фінансових партнерів, готувати листи з пропозиціями про допомогу, планувати кампанію локального фандрейзингу, працювати у команді, чітко розподіляючи обов’язки та повноваження.
Знають: якими із 30 інструментів фандрейзингу скористатися у залежності від проекту\ситуації; 5 домінуючих мотивів благодійництва, якими наділені наші фінансові партнери; як організувати роботу відповідальних за фандрейзинг; у яких 4 напрямках розподілити зусилля організації\громади, щоб забезпечити її фінансову життєздатність. Важливим є розуміння та знання 7 правил фандрейзингу, порушення яких може потягнути болісні наслідки для наших організацій\громад.
Найбільший резонанс викликала тема забезпечення фінансової життєздатності комунальних неприбуткових закладів (культури, освіти, медицини, соціального захисту), які, окрім основної діяльності, мають не менше 40% зусиль спрямовувати на залучення ресурсів. І, відповідно, мають призначити відповідальних за фандрейзинг.
В ході тренінгу протягом 3,5 хвилини, не виходячи із зали учасники залучили майже 1200 грн, які були передані 2 неприбутковим організація із сільських громад для порятунку життя і здоров’я доброї людини.
2 громади, за активність, отримали від тренера винагороду – книги «Фандрейзингові кампанії», видані Фундацією імені князів-благодійників Острозьких.
Надалі Руслан Краплич та Фундація Острозьких надаватимуть консультаційних супровід учасників та їх організацій\громад у питаннях фандрейзингу, активізації волонтерів, розвитку міжсекторного соціального партнерства, адвокації.