Як залучити 5 000 000 для Райнівки та Орлівки?

04 липня 2019 року у с. Райнівка Приморського району Запорізбкої області, у супроводі експерта з розвитку громад Руслана Краплича, перед громадою села відбулася презентація  3-х проектів, які підготували групи активних громадян. Часткову підтримку проектів здійснюватиме Орлівська сільська рада та громада Райнівки. В тім, майже 90 % підтримки надасть компанія ДТЕК, яка споруджує неподалік Райнівки Вітрову Електростанцію (ВЕС).

Кількома місяцями раніше громади сіл Райівка та Орлівка визначили пріоритети найгостріших проблем громади. Створили робочі групи, активісти яких підготували проекти, послуговуючись консультаціями наданими експертом з розвитку громад та працівниками компанії ДТЕК.

2 проекти в рамках програми грантів «Громада своїми руками» вже розпочали реалізуватися у с. Орлівка.

Тепер у с. Райнівка будуть виконуватимуться проекти: забезпечення 100 домогосподарств (родин) питною (прісною) водою; створення умов для проведення дозвілля в оновленому (реконструйованому) будинку культури; створення для 50 сімей, які мають дітей (150) дитячого\сімейного вуличного майданчика.

В ході представлення проектів біля 30 громадян Райнівки, схваливши проекти в цілому, запропонували  внести ряд поправок, якими  будуть доповнені кожен з представлених проектів. А також створили «комітет з впровадження» проектів, який буде не лише виконувати проекти, але й ухвалювати важливі рішення. В тому числі щодо проведення тендерів й обрання переможців-підрядників.

Таким чином, фінансування 5 соціальних проектів в Орлівці та Райнівці з боку ДТЕК у 2019-2020 рр, становитиме понад 5 000 000 грн.

Надалі, спільно з ДТЕК  розробляється програма подальшого соціального партнерства, що буде схвалено спеціальним Рішенням Орлівської сільської ради, яка здійснюватиме нагляд та дофінансування усіх спільних проектів громади та ВЕС ДТЕК.