Як застосувати соціально-відповідальні підходи ведення бізнесу й отримати підтримку?

10 жовтня 2020 року, вперше у віртуальному просторі, відбувся Міжнародний Ресурсний Бізнес Форум Ukraine. INFO. Biz 2020: Online»! організований Міжнаодною асоціацією «Євростратегія» у співпраці з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких та рядом поважних партнерів. Окрім української й англійської, виступи форуму перекладалися ще й жестовою мовою.

 Міжнародний форум

Ukraine. Info. Biz 2020: Online | International resource business forum

є наступником Міжнародного Форуму «Odessa. INFO. Biz», який був започаткований в Одесі

Міжнародна Асоціація “Євростратегія”

в 2016 році.

Ukraine. INFO. Biz

– це міжнародна комунікаційна платформа, яка об’єднує представників бізнесу, третього сектора, дипломатів, міжнародних донорських організацій та фондів для пошуку ефективних моделей співпраці, розвитку інноваційних підходів взаємодії. У цьому році до Форуму долучилися видатні ротарійці з різних куточків світу та різних куточків України.

Як приклад, ведучим нашого Форуму став past DDR та ротарактівець з Харкова Кирилл Камышанский (Kirill Kamyshansky), який і дав старт п’ятигодинному заходу міжнародного масштабу. Більш ніж 500 гостей у ZOOM та Facebook з України, Ізраїлю, Люксембургу, Німеччини, Фінляндії, Великобританії, Гани та інших країн світу.

З привітальним словом від імені головного організатору та спонсору заходу, виступив Голова Міжнародної Ассоціаціїї «Євростратегія» –

Леонид Игнатьев

. Леонід подякував всім учасникам Форуму за те, що вони знайшли час та проявили інтерес до

Ukraine. Info. Biz 2020: Online | International resource business forum

, подякував всім модераторам та спікерам, партнерам та інформаційним партнерам заходу за підтримку і довіру.

Вже вдруге, інформаційним партнером Форуму виступила

American Chamber of Commerce in Ukraine

(ACC) (Американська Торговельна Палата в Україні), вперше захід підтримала

UVCA – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association

(Українська асоціація венчурного та приватного капіталу).

Наступною із теплою привітальною промовою виступила Дзвінка Чайківська – Генеральний Секретар Міжнародного Благодійного Фонду

Caritas Ukraine

, як і в 2016 році в Одесі, під час проведення першого Форуму «INFO.Biz». На протязі багатьох років МБФ «Карітас України» підтримує ініціативи Міжнародної Асоціації «Євростратегія», є партнером

Ukraine. INFO. Biz

та

SIPstarter: Social Investment Projects

.

По завершенню офіційної частини почалася перша з трьох панельних дискусій заходу, яка мала назву «Соціальна відповідальність бізнесу та соціальне інвестування. Що це таке? Як це працює? Для чого це потрібно?». У ролі модератора панелі виступив громадський діяч, ротарієць, член Ротарі еКлубу «Україна», губернатор Дистрикту 2232 в 2019/2020 –

Mykola Stebljanko

. Була озвучена перша тема першої доповіді: «Успішні практики соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Чим соціальні інвестиції вигідні для бізнесу?». Повністю розкрив цю тему із наведенням цікавих прикладів та за допомогою інформативної презентації економічний експерт, бізнес-тренер, консультант з організаційного розвитку, стратегічного планування, розвитку комунікацій, бізнесу та інвестицій, ротарієць – Ростислав Лукач (Rostyslav Lukach).

Друга тема «Роль Ротарі-клубів в реалізації гуманітарних та соціальних проєктів, розвитку високих етичних стандартів у професійній сфері та допомоги у встановленні миру і доброї волі на всій планеті», була розкрита доповідачем з Ізраїлю, ротарійцем – Натаном Фельдманом. Доповідь Натана була пов’язана із його професійною діяльністю, оскільки він є кандидатом сільськогосподарських наук та економічних наук (ступінь MBA), віце-президентом Haifa груп, одного зі світових лідерів в області живлення рослин та членом керівництва Ротарі-клубу Хайфи (координатором “Professional Service & Rotary Hands Across Water – RHAW”).

Після закінчення доповідей, в рамках роботи панелей спікери та модератор надали відповіді на питання від учасників Форуму. На черзі була друга панельна дискусія, яка мала назву: «Світові практики залучення ресурсів та допомоги: соціальний бізнес, фандрейзинг, краудфандинг. Як це працює в Україні. Що змінилося з приходом COVID-19». Ведучий Форуму передав слово модераторці озвученої панелі –

Inessa Osovska

. Інеса Осовська є Президентом Благодійного Фонду

Charitable Organization “Charitable Foundation “Ekste Fund”

, засновницею

International Media Group “Diplomat”

International Media Group “Diplomat” та одною з організаторок

Ukraine. INFO. Biz

.

Після вступної частини, слово було передано спеціальній гості Форуму, Віце-президенту з питань міжнародних програм та освіти в Українському Національному Комітеті Міжнародної Торгової Палати, членкіні Європейської Мережі Жінок Лідерів (European Network for Women in Leadership),членкіні Комісії з питань торгової політики та інвестицій Міжнародної Торгової Палати, заслуженому економісту України, професору Олені Подолєвій. Саме вона розкрила гендерну тематику в змістовному контексті Форуму і надихнула присутніх жінок, що відмітили учасники Форуму в загальному чаті.

Наступний спікер: Ruslan Kraplych – ротарієць, громадський діяч, експерт з фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій, Голова Ради Директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких, як завжди яскраво та змістовно розказав про можливості залучення ресурсів для громадських об’єднань, малого та середнього бізнесу. А його авторська творча презентація не залишила нікого байдужим та на справі показала, як можна оптимізувати наявні ресурси.

По закінченню другої теми другої панелі Форуму, учасникам було продемонстровано звернення Генерального Секретаря та СЕО Ротарі Інтернешнл Івана Гевко (John Hewko): «…Сподіваюся, що сьогоднішній захід буде цікавий для кожного з вас. Передаю привіт всім учасникам Форуму, ротарійцям та тим, кому тільки належить приєднатися до великої світової родини Ротарі. Ставайте людьми дії та примножуйте свої добрі справи!»

Тему Ротарі продовжила розкривати

Vira Syryamina

– нинішня Губернаторка Дистрикту 2232 (Україна – Білорусь) 2020 – 2021 Ротарі Інтернешнл. На півгодини всі учасники поринули в історію Ротарі Інтернешнл та дізналися про роль організації в Україні, почули і про реальні практики та історії успіху в рамках діяльності Ротарі-клубів.

В заключній третій панелі Форуму,

Сергей Судник (Sergey Sudnik)

– Голова Ради Соціального Інвестування, презентував Соціальну Краудфандингову Ресурсну Платформу

SIPstarter: Social Investment Projects

(sip-starter.com) – національний сервіс із залучення та адміністрування міжнародних та внутрішньодержавних позабюджетних ресурсів для вирішення актуальних соціальних проблем. Слідом відбувся парад проектів представлених на Платформі. Проекти презентували:

Светлана Рогова

– заступниця Голови МА “Євростратегія”, координаторка проекту «Чарівні речі» (Одеса, Україна),

Катя Ротаренко

– координаторка проекту «Дитячий інклюзивний рибальський фестиваль «Kingfisher» (Одеса, Україна), Тетяна Прожегач – координаторка проєкту «Чиста Тиса» (Ужгород, Україна), Леся Березовець – координаторка проєкту «ReCOVery+» (Київ, Україна). З усіма проектами ви маєте можливість ознайомитися на sip-starter.com

В рамках окремої теми, були обговорені реальні кроки по становленню в Україні повноцінного інклюзивного суспільства.

Евгений Охрименко (Evgeny Okhrimenko)

– Голова

Громадський Рух «Соціальна єдність»

і Виталий Потапчук (Vitaliy Potapchuk) – Голова компанії

BeWarned

розказали про успіхи та виклики проекту «Країна, без бар’єрів до нечуючих». Реалізацію проекту у зв’язці з іноваційними програмними продуктами «Connect Pro» та «Перекладач ЖМ». Дуже цікава презентація та приклад того, як можуть успішно співпрацювати третій сектор, бізнес та влада.

Організатори Міжнародного Ресурсного Бізнес Форуму «Ukraine. INFO. Biz 2020: Online» – Міжнародна Асоціація «Євростратегія», International Media Group «Diplomat», Громадська спілка «Рада Соціального Інвестування», Соціальна Краудфандингова Ресурсна Платформа «SIPstarter: Social Investment Projects» (sip-starter.com), Rotary Satellite Club «Kyiv-Capital – Odessa Sea Energy» висловлюють свою подяку інформаційним партнерам – Американскій торговельній палаті в Україні (АСС); UVCA – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association,

партнерам: Міжнародному благодійному фонду «Карітас України», Благодійному фонду «Карітас Одеса УГКЦ», Благодійній організації «Міжнародний благодійний фонд сприяння інноваційному розвитку в сфері фізичної культури і спорту», Фундації імені князів-благодійників Острозьких, Громадський рух «Соціальна єдність».

Дякуємо за підтримку

Rotary-Club “Kyiv-Capital”

Окрему подяку організатори Форуму висловлюють синхронним перекладачам та перекладачам на жестову мову, які забезпечили по-справжньому інклюзивний захід.