Чому фандрейзинг потрібен для громадських і благодійних організацій, які наближають перемогу?

02 серпня 2022 року, на базі Гончаренко центру у м. Рівне Руслан Краплич провів тренінговий курс” Основи фандрейзингу”, що викладається за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких для 15 активістів громади, представників волонтерських груп, громадських і благодійних організацій, в тому числі вимушено переміщених осіб.

В ході 2-годинної роботи учасники розібралися у тому що таке “Фандрейзинг” і чому його вважають різновидом мистецтва.

Визначили 4 перші правила фандрейзингу, які допомагають залучати ресурси ефективно.

Дали відповідь на питання:

  • Де взяти гроші на добру справу?
  • Змоделювали процес підготовки до фандрейзингу за 15 хвилин і переконалися, що для доброї справи слід залучати не гроші, а ресурси, без яких добра справа не може бути виконана. 

4 серпня 2022 року було продовжено роботу  з розширеною групою відповіді на запитання:

  • Чому люди дають гроші недержавним неприбутковим організаціям?
  • А також: Чому відмовляють у пожертвах?
  • Учасники оволоділи 5 головними мотиваціями благодійництва, що спонукають людей надавати підтримку добрим справам, які виконують громадські та благодійні й інші неприбуткові організації.
  • На додачу учасники ознайомилися з тим, як використати 30 інструментів залучення фінансування, щоб забезпечити фінансову життєздатність своїх організацій та проектів.
  • В якості демонстрації було застосовано один із інструментів фандрейзингу, що впродовж 25-50 секунд залучив на благодійну програму підтримки видань Фундації імені князів-благодійників Острозьких 300 грн, пожертв, не виходячи із зали, проходив тренінг. 

Як винагороду за активність та благодійні внески представники благодійної організації «Руєвит» отримали у подарунок книгу Фундації Острозьких «Фандрейзингові кампанії».

Надалі учасники курсу з фандрейзингу домовилися про можливість отримати консультації з фандрейзингу від Фундації імені князів-благодійників Острозьких.