Громада м. Дубно ділиться Хлібом

11 серпня 2022 року 16 жінок та чоловіків, які через війну були змушені покинути свої домівки, кілька годин натхненно та з радістю працювали й спілкувались на кухні БФ «Карітас-Дубно». Як би це дивно не звучало, але переселенці самі надавали допомогу. Вони виступали у ролі Пекарів, які випекли десятки піц для дубенчан. Службою доставки попрацювали й розвезли випічку 6 багатодітним сім’ям Дубна керівник БФ «Карітас-Дубно» отець Андрій Коваль, член Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич та голова БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» Микола Мандзюк. Цією подією розпочався проєкт Фундації імені князів-благодійників Острозьких «Громада ділиться Хлібом»,що втілюється за кошти гранту від Global Fund for Community Foundations і місцевих партнерів.

Ідея цієї зустрічі належить члену Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслану Крапличу. Він і модерував захід, і брав участь у випіканні та доставці випічки для малозабезпечених родин.

«Ми зібралися тут сьогодні для дуже простої речі – ділитись хлібом. Але спочатку цей хліб треба виготовити. А тому і місцеві люди, і ті, хто приїхав, збираються разом, розповідають про себе, знайомляться, спільно випікають хліб і дарують його тим, хто потребує. Як приїжджим, так і місцевим. Тому частина з випеченого буде передаватись іншим людям, що живуть у Дубні», – зауважив Руслан Краплич.

Курувала процесом переселенка, власниця пекарні на сході України Лариса Зізяєва. Жінка мовби повернулась у свою стихію.

«Клас, – сміється п. Лариса, говорячи про захід. – Я люблю пекти, заскучилась за цим, а тут ніби повернулась додому».

Учасники заходу підсумовують, що завдяки зустрічі вони дуже зблизились, змогли поділитись історіями, обговорити наболілі питання, і зробити корисну справу – частину випічки передати кільком багатодітним сім’ям Дубна. 

Керівник БФ «Карітас-Дубно» отець Андрій Коваль розповів: «Дуже гарно, що люди могли прийти поспілкуватись, а дехто навіть познайомитися. Можливо наш майданчик відкриє для них новий подих, стимулює щось робити, сприйняти по-іншому наше ставлення одне до одного. Якщо такі заходи відбуватимуться частіше, то для Дубна також буде свій позитив, адже відкриються приховані таланти людей».

Сир та ковбасу для піци надали місцеві підприємства «КОМО» та «Мирогощанські ковбаси». А на запрошення отця Андрія радо відгукнулися голова Дубенської РДА Всеволод Пекарський та заступник голови Дубенської міської ради Мар’яна Мудрик.

«Вирішив взяти участь в сьогоднішньому заході, щоб показати, що разом ми можемо набагато більше. І враження надзвичайно позитивні. Тут все дуже щиро і немає різниці з якого ти регіону, де живеш, твій соціальний статус – всі рівні. До того ж з отцем Андрієм ми постійно співпрацюємо, тому й не вагався. Розумію, що ми мусимо зараз бути поряд, разом», – поділився Всеволод Пекарський.

Схожі враження й у Мар’яни Мудрик: «Прекрасний захід, – зазначила посадовиця. – Наш центр соціальних служб вибрав сім’ї, які найбільше потребують допомоги. І дуже приємно, що саме внутрішньо переміщені особи випікають піцу для діток із місцевих багатодітних сімей. Завдяки цьому між ними налагоджується тісна комунікація».

 «Сьогоднішній захід є першим практичним кроком реалізації підписаного 05 серпня 2022 року меморандуму між 4 організаціями-учасниками нинішньої події, які в міру можливостей допомагають внутрішньо переміщеним особам, – резюмував голова БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» Микола Мандзюк. – А сама ідея виникла на підставі проблем визначених під час дослідження викликів переселенців у Дубні».

Проєкт «Ділимося Хлібом» передбачає  проведення не менше 12 модерованих сесій випікання Хліба для  не менше 200- переміщених, які передаватимуть випічку малозабезпеченим і потребуючим,  опис (у посібнику) та створення навчального фільму про інноваційний метод інтеграції переміщених (спільне виготовлення і ділення Хлібом з місцевою громадою), що через асоціації міст і громад  буде поширений для 1000 органів місцевого самоврядування. Фільм також буде розміщений на 5 сайтах (включно з  громадами  Білої Криниці та Привільного, які підписали Меморандуми партнерства з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких),  а також мережі YouTube. До проекту долучаються інші громади та фінансові партнери в тому числі підприємці, підприємства та ЗМІ.

                                                                                           ***

За додатковою інформацією можна звертатися до керівника проєкту Руслана Краплича: 050 3392518 (Вайбер, Телеграм, Ватцап)  r.kraplych@gmail.com 

Публікації:

https://www.facebook.com/CommunityFoundationDOBROBUT/

https://itvmg.com/news/u-dubno-pereselentsi-ta-mistsevi-meshkantsi-razom-vipikali-pitsu-77095

https://www.facebook.com/dubno.vlada/posts/pfbid031531RZtJu3RkoB3Wq2rnj3coyhAXg92Cx7KS7LNm7ydB1LUaiS1C8av4116BfA5El

https://www.facebook.com/caritasdubno/posts/pfbid0JTNifiRy5STDQkE1e8rhmt8EStzSqn1zqnEdCjJfgTsSfYdK6bSNfDvGbdkxS1Vnl

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid025HEP9fHqgTfYPvGZNxHFVroURn6fSi5DAJoj29wXdD6tR3a1QJRiFkfqXNqFgW73l&id=100069152111511