Як забезпечити фінансове майбутнє ВПО?
Тренінг із фінансової грамотності, який пройшов 01 жовтня 2022 року у Дубенському замку, був побудований на основі досвіду учасників. Зокрема, щодо поводження зі своїми грошима. 12 учасників зацікавилися як без втрат примножити зароблене та дбайливо збережене? Як уникнути бідності й забезпечити собі заможне майбутнє. І це припало до душі учасникам, що вони охоче підтверджують.
Як наважитися розпочати або відновити початий бізнес – основна тема комплексу тренінгів, які протягом вересня -жовтня 2022 року організувала БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут». Завдяки фінансуванню Global Fund for Community Foundations охочі, а особливо ті, що постраждали від війни в Україні, змогли відвідати навчання безоплатно. Навчав охочих очільник програм соціально-економічного розвитку громад і регіонів Фундації імені князів-благодійників Острозьких, засновник консалтингових компаній, відомий бізнес-тренер Руслан Краплич.
В цілому учасники навчались соціального підприємництва, бізнес-планування і фінансової грамотності. На останньому заході також були запрошені представники фінансових і страхових інституцій для поширення практичного досвіду щодо оперування особистими фінансами. Свої результати тренінги вже дали. Кілька людей влаштувались на роботу, а хтось серйозно говорить про започаткування підприємницької діяльності.
«Це в нас третє заняття, два попередні присвятили соціальному підприємництву і бізнес-плануванню. Багато людей, які приїхали з окупованих міст, мусять наважитися щось робити для себе, своєї родини та громади, в якій зупинилися. Дуже часто люди думають, бояться і не стартують, а тому важливо було показати, що бізнес – нескладна річ, – зазначає Руслан Краплич. – Я час від часу слідкую за чатом (Чат ВПО, Дубенщина у Viber) і бачу, що ми вже де-факто працюємо як соціальне підприємство. Тобто те, що зробив Фонд громади міста Дубна – це і є інтеграційний момент, який продемонстрував, як простими діями консолідувати зусилля людей, як ресурсний центр, який дає інформацію і може зібрати високий потенціал для вирішення проблем, організації людей задля підвищення їх добробуту».
«Внутрішньо переміщені особи, які постраждали від повномасштабної війни, мають право на отримання різної допомоги від державних, приватних та донорських організацій. Але суть діяльності нашої місцевої благодійної організації полягає в тому, що ми маємо допомогти новим членам громади стати її повноцінними жителями. Цьому має передувати процес інтеграції, оскільки не так просто для новоприбулих жителів громади відновити свої професійні здібності та реалізувати можливості в новому місті. Для цього і працюємо командою Фонду», – розповідає голова БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» Микола Мандзюк.
«Я йшла сюди за чимось новим, хоч і не була впевнена, що почну свій бізнес, стану бізнесвумен. Але розумію, що потрібно рухатися, треба нові знання, бути в курсі останніх тенденцій – і я це отримала. Досвідчений тренер, новий досвід, враження заставляють мислити по-інакшому, поглянути на звичні речі під другим кутом», – ділиться враженнями учасниця трьох тренінгів Світлана.
«Я головний бухгалтер, а тому цікаво було почути щось нове, іншу думку, з чимось погодитись, в чомусь засумніватися. Навіть якщо я з чимось не згідна, ці тренінги змусили задуматись: хто з нас правий?» – зазначає Тетяна.
«Мені завжди подобається дізнаватись щось нове, а тут дізналась багато нового про гроші. Після тренінгу я задумаюсь над тим як витрачати свої кошти. Застосовуючи озвучену тренером формулу, зможу не просто заробляти й витрачати, а ще відкладати», – каже Оксана.
Схожі думки в пані Марини: «Тренінги дали мені трошки впевненості, що гроші треба відкладати. Не заробляти та тринькати, а відкладати. Ще до війни в мене були чарівні конверти, які були недоторкані, але куди вкладати їх – незрозуміло. Навчання дало мені поштовх, що накопичене треба вкладати у заможне майбутнє».
Попри війну, учасники занять думають над втіленням здобутих знань на практиці. А команда БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» та Фундація імені князів-благодійників Острозких продовжують працювати над пошуком шляхів і методів допомоги для внутрішньо переміщених осіб.