Яку допомогу для ВПО та потребуючих громадян Рівного надасть переміщений Луганський державний медичний університет?

19  жовтня 2022 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких (Фундація Острозьких) та Луганський державний медичний університет (ЛДМУ) підписали Меморандум про партнерство, в рамках  якого передбачено впровадження ряду спільних проєктів, виконання яких передбачає допомогу переміщеному Вишу, а також громаді міста Рівне та громадянам Рівненщини. 

Підписуючи Меморандум партнерства, керівник Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич повідомив:    

Спільними зусиллями вже розпочато роботу, в ході якої  інтерни та викладачі офтальмологічного відділення ЛДМУ на базі комунального підприємства «Рівненська обласна клінічна лікарня» імені Юрія Семенюка Рівненської обласної ради будуть здійснювати безкоштовне обстеження зору вимушено переміщених і місцевих громадян в рамках проєкту «Інтерни PRO-BONO», підтриманого за конкурсом малих грантів «Med Aid», що впроваджується за підтримки Fondation de France. Фундація Острозьких придбала офтальмологічне обладнання, яким буде оснащено кабінет, в якому вестиметься прийом пацієнтів, чий зір потребує лікарського втручання. Для 70 перших малозабезпечених відвідувачів (у першу чергу з числа вимушених переселенців) буле надано у подарунок оправи, що їх можна буде отримати в  одній із майстерень, з якими  ведуться перемовини. 

 Проєктом  «Інтерни PRO-BONO», в рамках конкурсу малих грантів «Med Aid», що впроваджується Національною мережею розвитку філантропії за підтримки Fondation de France, що організувала  Фундація імені князів-благодійників Острозьких ми даємо початок добрим справам, які наш переміщений Виш виконуватиме у м. Рівне. – Констатує Ректор Луганського державного медичного університету пан Сергій Смірнов. –  Слід зазначити, що співпраця між Університетом і Фундацією Острозьких розпочалася з червня цього року із 2-х тренінгів з питань проектного менеджменту та фандрейзингу, які провели експерти Фундації Острозьких для викладачів та студентів. І ось сьогодні ми офіційно розпочинаємо  проєкт безкоштовних офтальмологічних обстежень для малозабезпечених родин ВПО й місцевих. І, невдовзі, розпочнеться ще один проєкт, підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» та CARE Deutschland в рамках грантової програми «Гуманітарна солідарність» , що забезпечить покращення гігієнічних умов проживання для наших переміщених із Луганщини студентів. А саме встановлення у виділених РДГУ приміщеннях гуртожитку бойлерів та пральних машин. Ми вдячні Фундації Острозьких за її допомогу в інтеграції нашого Вишу в громаду міста Рівного й охоче підписуємо Меморандум про партнерство, що передбачає можливості розвитку партнерства між Університетом і місцевим благодійним Фондом. Ми також вдячні  комунальному підприємству «Рівненська обласна клінічна лікарня» імені Юрія Семенюка Рівненської обласної ради за те, що прийняли на своїй базі викладачів, студентів й інтернів Медуніверситету та Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації  за сприяння нашій роботі на новому для нас місці. 

Директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації  пан Олег Вівсянник – зазначає:

Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА  докладе максимум зусиль, щоб Ректорат, викладачі, студенти й інтерни Луганського державного медичного університету почувалися у місті Рівному та Рівненській області у себе дома. Ми також маємо певний досвід у виконанні медичних проєктів й  охоче візьмемо участь у спільних проєктах і програмах, які будуть пропонуватися консорціумом партнерів, який складається з ініціативи Фундації імені князів-благодійників Острозьких, Луганського державного медичного університету та Рівненської обласної клінічної лікарні. Це цілком відповідає політикам, які намагається впроваджувати Рівненська обласна державна адміністрація у нашому регіоні. 

Ми радо прийняли студентів, інтернів і викладачів Луганського державного медичного університету та виступили базою для практики, оскільки наша область потребує чимало молодих лікарів, яким знайдеться робота і в Рівненській обласній клінічній лікарні. Нам імпонує готовність Медуніверситету здійснювати безкоштовне офтальмологічне обстеження громадян. Як переміщених так і місцевих.  Тому ми віднайшли можливість надати окремий кабінет для Інтернів PRO-BONO у приміщенні нашої поліклініки за адресою м. Рівне вул. Київська 78-Г – підсумував,  директор комунального підприємства «Рівненська обласна клінічна лікарня» імені Юрія Семенюка Рівненської обласної ради, пан Віктор Ткач.

                                            *** 

Проєкт Фундації імені князів-благодійників Острозьких  «Інтерни PRO-BONO» підтриманий за конкурсом малих грантів «Med Aid», впроваджується Національною мережею розвитку філантропії за підтримки Fondation de France.

Додаткову інформацію можна отримати від Руслана Краплича:

050 3392518    (Вайбер, Телеграм, Ватсап)         

r.kraplych@gmail.com

Публікації:

https://itvmg.com/news/novi-mozhlivosti-rozvitok-medichnoi-osviti-na-rivnenshchini-video-79362

https://suspilne.media/298464-u-rivnomu-interni-ta-studenti-luganskogo-meduniversitetu-bezplatno-pereviratimut-zir-cekaut-obladnanna/