Як переселенцям адаптуватися і почуватися потрібними, відчути себе у рідному домі?

26 жовтня 2022 року у Привільненській громаді Дубенського району в рамках проєкту “Ділимося хлібом” готували медово-імбирне печиво.

До процесу долучилися Ольга Матвійчук з онуком Максимом. Вони приїхали на Рівненщину з міста Дружківка Донецької області. “Це згуртовує і відволікає від суму за домом. Дізналися, що наше місто сьогодні обстріляли. Тяжко на душі, але прийшли, щоб хоч трохи розвіятись”, — сказала Ольга Матвійчук.

Разом із переселенцями з різних областей випікали печиво і жителі Привільненської громади. Процесу передував етап знайомства. Учасники через малюнки борошном розповідали про себе і рідні міста чи села.

Олена Нусоченко про себе розповіла, що приїхала у Привільне з Маріуполя. Свою участь у проєкті “Ділимося хлібом” пояснила тим, що це допомагає відчути себе потрібною і адаптуватися на новому місці, познайомитися з людьми, які також покинули свій дім. “Не сидиш сама в хаті, а виходиш, щось робиш, спілкуєшся. Це не те що піти в супермаркет чи в кінотеатр. Тут якось усе по-домашньому”, — зізналася Олена Нусоченко.

Проєкт “Ділимося хлібом” реалізовують на Рівненщині за підтримки Фундації князів-благодійників Острозьких. Керівник Руслан Краплич пояснив, що за різними рецептами у різних громадах випікають не лише хліб, а й круасани, хачапурі й піцу. “Головне тут те, що задіяні переміщені люди, які приїхали з інших регіонів, уражених війною. Часто їхнє попереднє життя “вмістилося в одну валізу”. А тепер вони разом із місцевими випікають хліб і діляться ним з місцевими малозабезпеченими людьми, а також передають волонтерським центрам і військовослужбовцям”, — пояснив Руслан Краплич. З його слів, у рамках проєкту на Рівненщині відбулося п’ять таких заходів у різних містах і селах. Шостий планують організувати у Рівному.

Для того, щоб продовжувати сесії спільного випікання переселенцями та активістами громади та ділення Хлібу з потребуючими стали постійними Фундація імені князів-благодійників Острозьких  передала Молодіжному центру Привільненської громади електричну хлібопіч і тістоміс, придбаний за кошти Global Fund for Community Foundations (Глобального фонду для фондів громад). 

Публікації\відео:

https://suspilne.media/303828-pecut-hlib-z-gromadou-na-rivnensini-pereselenciv-zalucili-do-blagodijnogo-proektu/

https://pryvilnenska-gromada.gov.ua/news/1666873960/