Що згадуватимуть діти-переселенці та діти з багатодітних родин с. Малі Сади коли виростуть?

У кожної людини є добрі та яскраві спогади про дитинство. Одним із таких спогадів є Різдвяні свята. Підготовка до них. Родинна вечеря. Колядки та щедрівки. Кожне свято має свій запах святкового хліба, спеченого власноруч.

04 січня 2023 року у селі Малі Сади Привільненської громади Дубенського району Рівненської області діти з вимушено переміщених і багатодітних місцевих родин зібралися разом з вчителями та дирекцією школи у шкільній їдальні, співали колядки та пекли рогалики та медове печиво.  Усі учасниці й учасники малювали на борошні, висловлювали добрі побажання, місили тісто, ліпили рогалики зі смачним повидлом, формували печиво і розфарбовували його кольоровою глазур’ю. Приготованим почастувалися, зібрали у паперові торби та поділилися випічкою у своєму селі з багатодітними родинами, родинами переселенців  та малозабезпеченими сусідами, в тому числі одинокими пенсіонерками. 

Ця подія стала черговою в рамках проєкту «Діти Ділимося Хлібом» Фундації імені князів-благодійників Острозьких, підтриманого благодійною організацією з Великої Британії  Street Child. 

Нагадаємо, що подібні сеанси хліботерапевтичної інтеграції дітей-переселенців та дітей з інвалідністю з жовтня по грудень 2022 року за підтримки  Street Child відбулися у містах Дубно та Рівне.

Впродовж 2022 року Фундація імені князів благодійників Острозьких  розробила методику інтеграції та інклюзії ВПО за допомогою проведення сесій виготовлення та ділення Хлібу з місцевою громадою (найбіднішими її представниками). В рамках проекту «Ділимося Хлібом», підтриманому  Global Fund for Community Foundations. Методика  хлібо-терапії була апробована та вдосконалена шляхом проведення 12 сесій у сільських та міських громадах Рівненщини.

До слова, паралельно з дітьми цього ж дня у цьому ж місці (шкільній їдальні с. Малі Сади) свою випічку готували й окрема група дорослих. Звісно, що працюючи паралельно діти і дорослі об’єдналися і усі бажаючі могли попрацювати разом. Разом співали колядок і частувалися виготовленими смаколиками. Разом пішли до сусідів ділитися спеченим свіжим і запашним печивом.

По завершенню сеансу спільного виготовлення та ділення Хлібу з його учасниками відбулася ще одна важлива розмова. Про те, як продовжити інтеграційну роботу  в сільських громадах? Дирекція, викладачі, учнівський актив школи запропонували, у продовження спільних дій, підтримати  створення у с. Малі Сади навчальної пасіки, яку може організувати місцева  фермерка Віра Прокопюк, що вже не вперше у проєкті «Ділимося Хлібом» дає майстер-класи з виготовлення медових пряників. Зі свого боку, школа готова переорієнтувати свою навчальну програму таким чином, щоб учні мали змогу здобути початкову кваліфікацію пасічників, що дозволить їм мати перший фах і можливість працювати у своєму селі. Таку ініціативу підтримує й виконком Привільненської громади.