А Ви вже обстежили свій зір завдяки проєкту «Інтерни PRO-BONO»?

29  грудня 2022 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких (Фундація Острозьких) та Луганський державний медичний університет (ЛДМУ)  в рамках, підписаного 19 жовтня 2022 року, Меморандуму про партнерство, за  яким передбачено впровадження ряду спільних проєктів, виконали надану 2 місяці тому обіцянку запросити представників засобів масової інформації у відкриту спільними зусиллями інтернів та викладачів офтальмологічного відділення ЛДМУ на базі комунального підприємства КП «Рівненський обласний лікувально діагностичний центр» імені В. Поліщука (РОЛДЦ) офтальмологічну приймальню, у якій здійснюється безкоштовне обстеження зору вимушено переміщених і місцевих громадян в рамках проєкту «Інтерни PRO-BONO», підтриманого за конкурсом малих грантів «Med Aid», що впроваджується за підтримки Fondation de France. 

«Кожен  вівторок та четверг з 14:00 до 16:00 години інтерни Луганського державного медичного університету, релокованого   до м. Рівне, разом з досвідченими лікарями-офтальмологами приймають громадян Рівного та вимушено переміщених осіб з Рівненської області для безкоштовного обстеження зору у кабінеті № 210  на 2-му поверсі Рівненського обласного лікувально-діагностичного центру імені В. Поліщука (вул. 16 Липня, б., 36 ). Будь ласка, прийдіть та обстежте Ваш зір безкоштовно!  Для безкоштовного  обстеження зору лише необхідно взяти електронне направлення від сімейного лікаря».

Проєкт  «Інтерни PRO-BONO», в рамках конкурсу малих грантів «Med Aid», що впроваджується Національною мережею розвитку філантропії за підтримки Fondation de France, який організувала  Фундація імені князів-благодійників Острозьких налаштував наш університет до серйозної праці у громаді м. Рівне, яка нас прийняла. Ми організували відбір інтенрнів, які, у співпраці з місцевими лікарями офтальмологами розпочали безкоштовний прийом громадян. Для цього довелося внести зміни у регламенти роботи Університету. Спочатку ми планували працювати на базі Рівненської обласної лікарні, що надала нам навчальні аудиторії. Однак, згодом, було прийняте рішення створити безкоштовну офтальмологічну приймальню в центрі Рівного, де знаходяться наші адміністративні приміщення люб’язно надані КП «Рівненський обласний лікувально діагностичний центр» імені В. Поліщука (РОЛДЦ) – повідомив декан Факультету післядипломної освіти Луганського державного медичного університету Коробко Ігор Сергійович

Відгукуючись на потреби громадян і необхідність підтримати релокований Виш, Фундація Острозьких  – зазначає керівник проєкту Руслан Краплич,- завдяки донорам, придбала на понад 100 000 грн, офтальмологічне обладнання, яким оснащено кабінет, де ведеться прийом пацієнтів, чий зір потребує лікарського втручання. А саме: Освітлювач таблиць для перевірки зору, апарат Ротта,  Лінійки Скиаскопічні, Лампа Щілина (ЩЛ2Б), Набори офтальмологічних пробних очних лінз 266 Біомед, Тонометр Маклакова, Офтальмоскоп дзеркальний. Також, для 105 перших малозабезпечених відвідувачів (у першу чергу з числа вимушених переселенців) буле надано у подарунок оправи, частина з яких надана у подарунок рівненською компанією «Світ оптики» (пані Наталії Бескид).  Це обладнання Луганський державним медичний університет буде використовувати для подальшого навчання та праці, доти, доки воно буде в придатному стані якісно обслуговувати пацієнтів.

Ми дякуємо Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА та КП «Рівненський обласний лікувально діагностичний центр» імені В. Поліщука за сприяння для релокованого до м. Рівне Медичного Вишу, що прагне допомогти вимушеним переселенцям і місцевим малозабезпеченим громадянам у безкоштовному обстеженні зору.

«Впродовж 3-х минулих тижнів було безкоштовно обстежено зір понад 30 громадян, серед яких не менше 1\3 вимушені переселенці. Для 14 потребуючих було безкоштовно надано оправи, та здійснено призначення підібраних,  під час офтальмологічної консультації, лінз » – повідомляють чергові Інтерни ЛДМУ Дар’я Щербак  та Євгеній Шиян.                                                  

***

Проєкт Фундації імені князів-благодійників Острозьких  «Інтерни PRO-BONO» підтриманий за конкурсом малих грантів «Med Aid», впроваджується Національною мережею розвитку філантропії за підтримки Fondation de France.

Співпраця  між Луганським державним медичним університетом і Фундацією імені князів-благодійників Острозьких розпочалася з червня цього 2022 року із 2-х тренінгів з питань проектного менеджменту та фандрейзингу, які провели експерти Фундації Острозьких для викладачів та студентів. Наслідком навчання стало впровадження перших 2-х проєктів:  1) безкоштовних офтальмологічних обстежень для малозабезпечених родин ВПО й місцевих, а також 2) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках грантової програми «Гуманітарна солідарність» було покращено гігієнічні умови проживання для переміщених із Луганщини студентів. А саме – встановлення у виділених РДГУ приміщеннях гуртожитку бойлерів та пральних машин. Фундація імені князів-благодійників Острозьких дякує  за  співпрацю Луганському державному медичному університету, що надійно інтегрується у громаду міста. Ми також вдячні: пані Наталії Бескид, власниці компанії «Світ оптики» за можливість придбатии з великою скидкою 75 та подаровані додаткові 30 пар оправ для окулярів,  комунальному підприємству «Рівненський лікувально-діагностичний центр» імені В. Поліщука за те, що прийняли на своїй базі викладачів, студентів й інтернів Медуніверситету та Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації  за сприяння. Ми, також, висловлюємо вдячність засобам масової інформації, які розповідають про добрі справи та доносять до вимушених переселенців та місцевих громадян важливу інформацію, що допомагає для них скористатися можливостями отримати допомогу.

Додаткову інформацію можна отримати від Руслана Краплича:

+380503392518 (Вайбер, Телеграм, Ватсап), r.kraplych@gmail.com