Нова хвиля вимушених переселенців ділиться Хлібом у Рівненській області

Впродовж Лютого 2023 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких завдяки 5 місцевим партнерам та 3 донорам організувала та провела 9 сеансів випікання та ділення Хлібу в яких взяло участь понад 150 дорослих вимушених переселенців , а також дітей з особливими освітніми потребами в рамках прогами «Ділимося Хлібом».

Зокрема до раніше проведених сеансів хлібо-терапії, підтриманих Глобальним фондом для фондів громад та Стріт Чайлд, додалося ще 2.

21 лютого у с. Біла Криниця (Рівненський район) на базі волонтерської пекарні на вул. Світанковій, 29 (майстер-клас Наталії Оленчук), та 22 лютого 2023 року у м. Дубно (на базі світлиці «Забава» Товариства інвалідів з дитинства та Фонду громади Дубна, – майстер-клас Віри Прокопюк) було проведено сесії виготовлення та ділення понад 1000 Хлібів (круасанів і піци та медово-імбирних пряників). Понад 100 представників багатодітних родин ВПО та місцевих, а також волонтерських центрів м. Дубна і м. Рівне за підтримки Nova Ukraine отримали свіжу випічку. Волонтери-учасники сеансів хлібовипікання, дорослі та діти з числа вимушених переселенців поділися власноруч виготовленим Хлібом (круасанами й пряниками) зі своїми родинами та багатодітними родинами сусідів.

Руслан Краплич – керівник проєкту «Ділимося Хлібом»: 

Ми запросили нову групу біженців, які приїхали до громад Білої Криниці, Рівного, Дубна із м. Бахмута, Майорська, Курдюмівки Донеччини й інших областей України, що потерпають від російської віроломної агресії, на сеанси випікання та ділення Хліба. Адже, випікання хліба є добре нами перевіреною терапевтичною та корисною діяльністю, яка забезпечує та соціальну підтримку різними способами на багатьох рівнях. 

А саме:

Уважність: Випікання хліба вимагає великої зосередженості та уваги до деталей, що сприяє розвитку уважності. Коли ми повністю занурені в процес приготування хліба, ми з меншою ймовірністю будемо відволікатися на наші турботи і тривоги.

Почуття завершеності: Створення чогось з нуля приносить глибоке задоволення, і випікання хліба не є винятком. Коли ми випікаємо хліб, ми бачимо (і куштуємо) плоди своєї праці, що сприяє підвищенню почуття виконаного обов’язку і самооцінки.

Зв’язок: Випікання хліба є соціальною діяльністю, незалежно від того, чи ми печемо з друзями, родиною або членами нашої громади. Акт спільного споживання їжі об’єднує людей і сприяє формуванню почуття зв’язку та приналежності.

Подолання стресу: Заняття творчою діяльністю, такою як випікання хліба, є здоровим способом впоратися зі стресом. Це дає відчуття контролю і майстерності над процесом, що допомагає зменшити почуття тривоги і безпорадності.

Зв’язок між розумом і тілом: Випікання хліба – це фізична активність, яка вимагає від нас використання рук і залучення наших почуттів. Це сприяє зміцненню зв’язку між розумом і тілом, що корисно для загального самопочуття. 

Публікації:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0bZfBhx6C8BFZpEWQe4dz7QbgQ41qgw4BZT8MFohvCWn24wrTDkJiyeC6qPDq7nk4l&id=100027972173187&_rdr