Центри адмінпослуг Рівного, Херсона, Маріуполя, Кремінної – діляться Хлібом

9 березня 2023 року, після чергового масованого обстрілу України і Рівного, не зважаючи на безсонну ніч, з нагоди Дня народження Тараса Григоровича Шевченка Центром надання адміністративних послуг у місті Рівному в приміщенні ресторану здорового харчування «Foodies» за сприяння Фундації імені князів-благодійників Острозьких в рамках проєкту «Ділимося Хлібом» за підтримки Nova Ukraine проведено захід з випікання хліба для захисників та враженою війною родин під назвою «З хлібом від Кобзаря».

У заході прийняли участь 15 представників команд Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному, Центру надання адміністративних послуг міста Кремінна, представники територіальних громад міст Маріуполя та Херсона.

«Основною метою заходу є об’єднання активних представників громад Рівного, Кремінної, Херсона та Маріуполя, щоб люди з тих міст, де зараз ведуться активні бойові дії, могли хоча б не надовго відчути себе як вдома. Ми давно хотіли провести спільний захід з колегами ЦНАПу м. Кремінна, які зараз розташовуються у нашому місті. На наш погляд, День народження Т.Г. Шевченка чудова нагода об’єднати українців від Сходу до Заходу за сакральним дійством – випіканням хліба. Вже завтра «Хліб від Кобзаря», який ми спекли всі разом, поїде до наших воїнів, що перебувають біля Бахмута» – повідомила Директор Департаменту цифрової трансформації та забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Євгенія Курсик.

«Захід пройшов у теплій, невимушеній атмосфері з чудовим настроєм та щирими розмовами! Історії цих людей, якими вони обмінялися в ході виготовлення Хлібу, – це історії про силу, волю, незламність духу, взаємодопомогу, згуртованість та патріотизм українців. Щирий захват викликає те, що люди, які пережили складні випробування, які залишили все, що у них було – не здались, не зневірились, а продовжують активне життя, допомагають іншим, працюють на благо України та її громадян». – зазначив керівник проєкту Фундації імені князів-благодійників Острозьких «Ділимося Хлібом» Руслан Краплич.

Майстер-клас з випікання паляниць блискуче провела шеф-кухар ресторану «Foodies» Аліса Хагенбурх.

Нагадаємо, що кількома місяцями раніше у ресторані здорового харчування «Foodies» пекли Хліб діти з родин ВПО, діти з інвалідністю та місцеві нормотипові діти, які також ділилися спеченими паляницями із гарбузою із малозабезпеченими родинами та військовими та волонтерами територіальної оборони, що несуть службу на блокпостах міста Рівного.

Цього разу приготованими паляницями вимушені переселенці-учасники події поділяться з потребуючими родинами, що мешкають у м. Рівне.


Фундація імені князів благодійників Острозьких розробила методику інтеграції та інклюзії ВПО за допомогою проведення сесій виготовлення та ділення Хлібу з місцевою громадою (найбіднішими її представниками).
З лютого 2023 року за підтримки Nova Ukraine проводиться додаткових 6 сесій хлібо-терапії для вимушених переселенців у м. Рівне та сусідніх територіальних громад.
В рамках проекту «Ділимося Хлібом», підтриманому Global Fund for Community Foundations. Методика хлібо-терапії була апробована та вдосконалена шляхом проведення 12 сесій у сільських та міських громадах Рівненщини.
Із жовтня 2022 року Street Child було підтримано додатково 6 сесій хлібо-терапії для дітей вимушених переселенців та дітей з інвалідністю.


Додаткову інформацію може надати Руслан Краплич:
050 3392518 (Вайбер, Телеграм, Ватсап), r.kraplych@gmail.com