Найдорожча ручка у житті, або як навчитися премудростям фандрайзингу

Тренінг: Краудфандинг для громадських організацій | Руслан Краплич | 07.03.23.

Як збирати гроші на проєкти для громадського сектору. Волинські активісти, переможці конкурсу адвокаційних ґрантів Волинського Інституту Права вивчали правила, принципи та секрети фандрайзингових кампаній. Допомагав їм у цьому професійний тренер, засновник Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич.
ВІДЕО

“Фандрайзинг – це в першу чергу не про гроші, а про залучення ресурсів (людських, технічних, фінансових)”, – каже тренер. І в роботі ефективних громадських організацій ця діяльність займає 40% сил і часу.

Для того, аби ефективніше засвоїти знання, теорія постійно перемежовувалася із практичними завданнями. Для наочної демонстрації матеріалу учасникам тренінгу довелося із заплющеними очима шукати гроші, грати в незвичну естафету і купити через аукціон кулькову ручку за 130 гривень. Щоправда, на додачу до ручки Ірина Пикалюк, яка віддала за неї таку суму, отримала ще посібник з фандрейзингових кампаній, що стало приємним бонусом.

Також громадські активісти прокачали навички з презентації. Головними тезами цієї частини навчання було те, що все найважливіше та найцікавіше треба помістити в одну хвилину і в жодному разі не можна нічого просити. Проєкт повинен пропонувати донору якусь вигоду, а от якою може бути ця вигода – залежить від типу донора. До прикладу, благодійникам важливо отримати емоцію від доброї справи, а от спонсори часто хочуть отримати додаткову рекламу.

Окрім того, під час навчання розглянули і способи залучення ресурсів. Таких Руслан Краплич продемонстрував, не багато не мало, аж 30 варіантів. Розповів про їхні особливості, переваги, недоліки та можливості.

Впродовж лише двох днів учасникам вдалося засвоїти все найважливіше з теми пошуку та залучення ресурсів. І тепер із зарядом натхнення вони мають можливість втілити ці знання в своїй громадській діяльності.

Тренінг відбувся в межах проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Джерело https://vip-volyn.org.ua/news/naydorojcha_ruchka_u_jitti_abo_yak_navchitisya_premudrostyam_fandrayzinguhttps://vip-volyn.org.ua/news/naydorojcha_ruchka_u_jitti_abo_yak_navchitisya_premudrostyam_fandrayzingu

P.S.
Окремо дякую за відео та чудові фото!