Як живуть студенти релокованого Вишу?

До міста Рівного й області, за словами голови Рівненської   ОВЦА, перемістилося понад 60 000 громадян. В їх числі викладачі та студенти Луганського державного медичного університету (ЛДМУ). Станом на березень 2023 року Університет отримав приміщення під навчальні авдиторії та адміністрацію. Рівненський державний гуманітарний університет надав кімнати в гуртожитку для проживання 128 студентів, що прибули на навчання у релокований ЛДМУ. Однак, кімнати виявилися не оснащеними меблями для належного проживання студентів, які внаслідок війни опинилися без житла, без майна та ресурсів (більшість студентів з Луганської та Донецької областей, які знаходяться під окупацією).

Про студентське життя  розповіли Кирило Русанівський ,студент 1 курсу  та Петро Домбровський студент 2 курсу Луганського державного медичного університету. Про те, як відбулося переселення до Рівного, і про те, що у Виші є потребуючі студенти, які не можуть самостійно зробити ремонт чи придбати меблі, чи , навіть постіль, бо приїхали лише з ручним багажем з окупованих територій. 

Ректор Луганського державного медичного Університету, – Сергій Смірнов: Головною проблемою на сьогодні є поселення понад 120 студентів у гуртожиток без меблів: ліжок, матраців, подушок, ковдр, постільної білизни, столів, стільців та шаф для речей. На разі, ми приступили до ремонту кімнат у гуртожитку на що держава виділила невеликі кошти. 

 Руслан Краплич – очільник Фундації імені князів-благодійників Острозьких, керівник проєкту «Житло студентам релокованого Вишу»:   Особливо гостро переживають безпритульність студенти-сироти, що втратили батьків у війні та студенти з багатодітних сімей. Тому ми звернулися за допомогою до програми «Фонди громад – вартові добробуту громади», що впроваджується Благодійною організацією «Національна мережа розвитку локальної філантропії» за фінансової підтримки Global Giving, за підтримки якої буде придбано та встановлено меблі для студентського гуртожитку Луганського державного медичного університету.

                                                                                           ***

Фундація імені князів-благодійників Острозьких (Фундація Острозьких) та Луганський державний медичний університет (ЛДМУ)  в рамках, підписаного 19 жовтня 2022 року, Меморандуму про партнерство, за  яким передбачено впровадження ряду спільних проєктів, розпочинають виконання нового проєкту «Житло студентам релокованого Вишу»  в межах програми «Фонди громад – вартові добробуту громади», що впроваджується Благодійною організацією «Національна мережа розвитку локальної філантропії» за фінансової підтримки Global Giving

Детальніша інформація

Руслан Краплич тел. (Вайбер, Ватсап, Телеграм): 0503392518       

r.kraplych@gmail.com

Публікації: 

https://sfera-tv.com.ua/news/yak-zhivut-studenti-relokovanoho-z-luhanshchini-universitetu-vdeo-90511

https://rv.suspilne.media/episode/64088