Хлібом -Жайворонками поділилися діти біженців з пенсіонерами приймаючої громади м. Костополя 

За підтримки Петра Костіва та його юридичної компанії Kostiv & Associates, Р.С., ліцензіатами Фундації імені князів-благодійників Острозьких розпочато серію подій «Ділимося Хлібом» учасниками яких є діти, що вимушені були переселитися з регіонів охоплених війною. А також діти з особливими освітніми потребами та діти військових і волонтерів територіальної оборони. 

16 березня 2023 року на базі  Центру дитячої та юнацької творчості м. Костопіль  в рамках проєкту Фундації імені князів-благодійників Острозьких «Ділимося Хлібом» відбулася інтеграційна сесія з випікання традиційного весняного хлібу у вигляді птахів – жайворонків, які перші своїм співом сповіщають про прихід весни та початок нового життя.

Подію провели представники Костопільського інклюзивно-ресурсного центру №2 Вікторія Наумович, разом з Мирою Стасюк та Анною Воробей. 

Головна мета акції – навчити дітей ділитися хлібом, розповідають організатори.

«Сьогодні разом із дітьми ми випікаємо весняних жайворонків. Нехай вони разом із весною принесуть нам усім перемогу: яскраву, світлу, радісну і нехай все у нас буде добре. Ми взаємодіємо в партнерстві із Фундацією імені князів-благодійників Острозьких. У нас є помічники, які допомогли нам реалізувати цей проект – Kostiv & Associates. А ще – ми дякуємо за гостинність Центру дитячої та юнацької творчості за проявлену ініціативу. Дякуємо, що в такі непрості часи вони знаходять можливість, щоб працювати з цими дітьми», – каже директорка Костопільського інклюзивно-ресурсного центру №2 Вікторія Наумович.

Захопливим та цікавим процес виготовлення запашної випічки став для самих дітей. До слова, у майстер-класі взяли участь діти різної вікової категорії. Найменші працювали із тістом разом зі своїми мамами.

6-річна Єва разом із сім’єю приїхала із Херсона, а 10-річний Влад із Краматорська. Розповідають: найбільше сподобався процес ліпіння із тіста. Не приховує свого захоплення від процесу й Ілля.

«Я роблю маленьких пташечок, які будуть нам допомагати в нашій перемозі. Сам процес доволі цікавий, затягує та дуже приємний.», – ділиться своїми враженнями Ілля.

«Робота з дітьми, що змушені були через війну покинути свої домівки , є досить не простою. Адже процес інтеграції в нове середовище підіймає багато особистісних питань. Але якщо цю діяльність провадити через творчість, через роботу з тістом, то глибинне пропрацювання втрати відбувається легко і в невимушеній атмосфері. А якщо зауважити, що після випікання хліба діти ще й діляться ним з тими людьми, які того потребують , то у них з’являється відчуття ” я потрібний”, ”я дієвий”, ” я хороший”, ”я свій”, ”я тут і зараз ” – констатує Анна Воробей.

По завершенню заходу, діти понесли випічку додому та поділяться зі знайомими, корінними мешканцями Костопільської приймаючої громади які за час війни стали для них близькими людьми.

Дякуємо за організацію спільного випікання хліба Ользі Михальській та  Артуру Поліщуку КЗПО “Центр дитячої та юнацької творчості” Костопільської міської ради, Спілці батьків дітей та молоді з інвалідністю ” Сонячний промінь”, Kostiv & Associates, P.C. 

Публікації:

https://www.facebook.com/100083060325983/posts/pfbid02uoFymLFhNnZX4ncf1tPZvm9MN1i4XNGVUxdBbQHrDH1GP4YZEhnPwxCsFKBUZfS2l/

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02u9ugr28msXr3FhFAjXgFHLWUDr6fnYRoKVxP5SnPzahXkm265msnGFy3yJ143ZQLl&id=100001857514649&_rdr