Чому підприємцям потрібно навчитися готувати бізнес-плани та проєкти та зайнятися фандрейзингом?

Найчастіше саме підприємці наділені творчістю та відповідальністю приймають виклики життя. Тому можуть завжди запропонувати необхідний людям продукт (товар, послуги чи їх комбінацію). В тім, підприємцям також важливо відшліфовувати навички, що даватимуть більше задоволення від діяльності та вражаючі позитивні результати, включаючи прибуток.

05-06 квітня 2023 року за методикою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич – експерт з розвитку та фандрейзингу Фундації Острозьких та Богдан Мосунов – голова Ради підприємців при Сумській обласній раді та СВЦА, на запрошення бізнес асоціації «Сяйво Сіверщини» у м. Чернігів на базі Агентства регіонального розвитку , за підтримки СІРЕ – провели курс з Фагдрейзингу та бізнес-планування.

В ході занять учасники відпрацювали навички презентації свого бізнесу; навчилися обчислювати фінансовий стан будь якої територіальної громади на основі знання руху фінансових потоків в межах громади; відпрацювали елементи бізнес-моделювання; прорахували витрати та доходи, а також точку беззбитковості свого бізнесу; визначили джерела отримання додаткових ресурсів, які варто залучати для розвитку своєї справи та громади, в якій виконується бізнес. 

Щонайменше 5 заявок на 4500-20 000 Є, підготовані в часі курсу, було направлено на розгляд донорів. 

Усі 27 учасників курсу з бізнес-планування та фандрейзингу відзначили, що підприємцям надзвичайно важливо навчитися якісно готувати та виконувати бізнес-плани, а також звертатися за підтримкою до бізнес-асоціацій, консультантів та донорів. Інакше справа модернізованої відбудови України може перейти до рук підприємців з інших країн, які діютимуть більш професійно й ефектно.

Надалі Руслан Краплич та Богдан Мосунов здійснять додатковий консультаційний супровід  підприємців, які виконуватимуть свої бізнес-плани. А також створюватимуть нові. 

Відео-сюжет про подію:

https://www.facebook.com/100064901386977/videos/1210213073189663/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB