У м. Дубно переселенці готують святковий Хліб, щоб привітати потребуючих з Великоднем

Місто Дубно прийняло понад 3000 вимушено переміщених громадян, переважно жінок з дітьми. 

11 квітня 2023 року 7 волонтерок, з числа вимушено переміщених, поки їх діти навчаються у школі у приміщенні клубу «Забава» Товариства інвалідів з дитинства, відремонтованого Фондом громади Дубна,  спекли кілька сотень Великодніх Пасок, які є одним із різновидів святкового Хліба. Дівчата одягнені у футболки «Ділимося Хлібом», надані Фундацією імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Nova Ukraine. Роблять випічку в електро-печі, переданій Фундацією Острозьких в рамках проєкту «Ділимося Хлібом». Як завжди, організатором активних переселенців є Світлана Серікова з Харкова. Головна у питаннях виготовлення Хліба Бенедь Ольга з Херсонщини, бухгалтер, але має хист до кулінарії. Активно допомагають Корнієнко  Марина з Харкова, Мінська Людмила з Лисичанська, Самойлова Марина з Харківської області.  Також допомагали батьки, які привели дітей- Коляда Валентина, Семененко Вікторія, Бабак Ірина.

Нагадаємо, що тижнем раніше у цьому ж залі завзяті активістки  пекли пряники у вигляді Великодніх крашанок.

У багатьох європейських країнах існують різні традиції та ритуали, пов’язані зі вживанням хліба під час Великодніх свят. Традиційно практика вживання великоднього хліба або підсолодженого хліба “причастя” веде свій початок від Візантії та православної християнської церкви. Рецепт підсолодженого або «медово-квашеного» хліба може сягати ще гомерівського грецького періоду, базуючись на анекдотичних свідченнях класичних текстів, що згадують про цей вид особливої їжі.

В Україні Великодній Хліб має різні назви, які зустрічаються на Рівненщині: Паска, Бабка, Калач й ін.

Про історію Хліба легко розповідати дітям з родин місцевих і вимушених переселенців, які прийшли прикрасити великодній солодкий хліб глазур’ю та кольоровим цукром. Суміщаючи добру справу із рухомими й інтелектуальними іграми.

Великодній запашний солодкий Хліб буде подаровано потребуючим родинам, які мешкають у м. Дубно переселеним і місцевим.

Важливо, що продукти на приготування великодньої випічки збирали всі гуртом. Особливо важливим для нас були внески, що зробили: Мандзюк М,  підприємець Юзик О.Я., діти, батьки, працівники дитячого садочку #3 “Дзвіночок”, самі ВПО, Ганна Бут з волонтерського центру “Тенета”.

Дякуємо усім, хто долучається до руху добрих людей «Ділимося Хлібом»!

***

Фундаця імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Nova Ukraine в рамках проєкту «Ділимося Хлібомта » зі свого боку предає  Фонду громади Дубна необхідні для випічки та длілення Хлібу прожукти, а також футболки та кепки.  Дещо раніше було передано електропіч і тістоміс, за допомогою яких відбуваються  інтеграційні  для ВПО сесії  з випікання та дарування Хліба малозабезпеченим родинам Дубна.

Зі свого боку Фонд громади Дубна, за підтримки Глобал Гівінг, відремонтував приміщення Клубу «Забава», що передані Міською Радою Дубна для Товариства інвалідів з дитинства, де організовано інтеграційну  роботу з вимушеними переселенцями.