Сльози та радість. Ділимося Хлібом

14 червня 2023 року в рамках проєкту Фундації імені князів-благодійників Острозьких «Ділимося Хлібом» за підтримки Nova Ukraine, у м. Рівне у християнському дошкільному освітньому центрі «Grace Kids Club” зібралася нова група 16 вимушених переселенців (ВПО) з Луганської (Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ), Донецької (Краматорськ), Харківської (Харків) областей за участі рівненських волонтерів пекли Хліб (булочки та ватрушки) і поділилися ними з одинокими пенсіонерами та малозабезпеченими родинами (також ВПО), які проживають у гуртожитках Рівненського державного гуманітарного університету. 

Своїми враженнями поділилася пані Тетяна: 

«Програма «Ділимося хлібом» – це не просто випікання хлібу, а справжня терапія, для тих хто був вимушено переміщених зі своєї рідної домівки. Тут вони у дружному, сімейному колі можуть відчути тепло дому. Сам процес викликає найприємніші відчуття та спогади. У цьому процесі не обійшлося без сумних історій війни, кожен з учасників розказав свою історію, як з ним ділися хліб. Ділитися хлібом – це ділитися життям. Вклавши все своє тепло та любов, учасники могли поділитися з іншими хлібом. Це допомагає їм відчути себе потрібними та корисними, для інших людей.»

Подія традиційно розпочалася із одягання у футболки й кепки з логотипом «Ділимося Хлібом», знайомства із малювання на борошні та висловлення побажань поділитися Хлібом з потребуючими. 

Майстер-клас з випікання булочок і ватрушок із любов’ю здійснила кухар пані Ольга Малец.

Кожен з учасників\ць мали змогу проявити власну творчість, тому спечений хліб мав унікальні і дивовижні форми, неодмінно із солодкою начинкою, присипані корицею та цукром. 

Фасилітатором події виступив Руслан Краплич, керівник проєкту «Ділимося Хлібом» Фундації імені князів-благодійників Острозьких. 

Після дегустації свіжої випічки з чаєм учасники перемістилися в інший мікрорайон міста та поділилися власноруч спеченим Хлібом з родинами вимушених переселенців й одинокими пенсіонерами, що проживають у гуртожитку, куди їх поселила військово-цивільна адміністрація.