Як перейти від волонтерства до соціального підприємництва?

10 квітня 2019 року, за підтримки Фундації імені князів-благодійників Острозьких у Ротарі Клубі Київ Столиця, що відбулося у Національній спілці журналістів України, Руслан Краплич виступив з лекцією «Як перейти від волонтерства до соціального підприємництва?»

В ході курсу 20 учасників зафіксували 4 етапи трансформації цінностей і діяльності професіоналів, які беруть відповідальність на себе за свої рішення, що призводять до зростання добробуту персонального й цільових груп, на які спрямовано діяльність волонтерів і соціальних підприємців.

Було також сформовано модель системи формування доданої вартості в процесі створення та дистрибуції продукту (товару\послуги) соціального підприємства. Що (система)  є аналогічною тому, як більшість, раніше пересічних, працівників перетворюються на мільйонерів, які стають власниками високопродуктивних і ліквідних підприємств.

На підставі попереднього курсу з фінансової грамотності, учасники розібралися з рухом фінансових потоків у межах громади та держави. А також визначили способи обчислення кількості грошей, які обертаються у громаді шляхом підрахунку витрат, що здійснюються цільовими групами.

Такий підхід допоможе визначити коло проблем і фінансових можливостей, які мають потенційні клієнти соціальних продуктів, що їх, заміть безкоштовного дарування волонтерами, реалізуватимуть соціальні підприємці.

Головне ж у переході від професійного та відповідального волонтерства до соціального підприємництва є визначення цінностей, якими керуватимуться підприємці.

Вже на наступному тижні 18 квітня 2019 року учасники Академії соціального підприємництва розглянуть різницю функціонування громадських і благодійних організацій, комерційних і соціальних підприємств. А також розберуться в етапах планування бізнес процесів соціального підприємства.