На скільки масштабується інтеграція переселенців, які діляться Хлібом, на Рівненщині?

Після 24 лютого 2022 року понад 8 000 000 українців змушені були залишити свої домівки. Вони їдуть в інші регіони України та в інші країни, рятуючись від навали, що загрожує знищити українців. Вони не знають: де житимуть, чи матимуть Хліб? Вони змушені тікати від війни, щоб вижити. Перебуваючи далеко від свого дому, дні, тижні, місяці вони не адаптуються на новому місці. Тому, що чекають найпершої можливості повернутися. Вони не приймають нового місця, бо не можуть думками відпустити свій рідний дім. Навіть, якщо його зруйнувала війна.

Із квітня 2022 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Глобального фонду для фондів громад (Global Fund for Community Foundations (GFCF) запропонувала унікальний і водночас простий спосіб інтеграції та включення вимушених переселенців у соціальне й економічне життя місцевої громади. Коли учасники місцеві та вимушені переселенці разом виготовляють хліб і діляться ним з місцевими потребуючими родинами, одинокими пенсіонерами, волонтерськими центрами що допомагають волонтерам територіальної оборони та військовими, які змушені воювати за свободу України та за життя українців.

Цей метод отримав схвальні висновки експертів-психо-арт-терапевтів. І є описаним у спеціальному посібнику «Інструкції для фасилітаторів» (40 сторінок). https://pbof.org.ua/2023/02/06/dilxlibunik/ 

Щоб масштабувати розпочату діяльність, 03-04 лютого 2023 року, Фундацією імені князів-благодійників Острозьких була підготована перша група із 9 організаторів-фасилітаторів інтеграційних сесій спільного, з ВПО та людьми із інвалідністю, виготовлення та ділення Хлібу з приймаючою громадою. 

Кожен із учасників тренінгу для організаторів-фаслітаторів поділився досвідом участі та проведення попередніх сесій спільного виготовлення та ділення Хлібу, організованих Фундацією імені князів-благодійників Острозьких раніше. А також, послуговуючись комплектом інструкцій, склали план проведення власних подій, графік яких було обговорено з керівником проєкту «Ділимося Хлібом» Русланом Крапличем, який виступив тренером-консультантом.  

Від так, команда організаторів-фасилітаторів інтеграційних сесій спільного виготовлення та ділення Хлібу, у супроводі супервізора, проведе не менше 20 наступних подій за участі дорослих і дітей, чоловіків і жінок з числа осіб з інвалідністю та вимушених переселенців у не менше 5 громадах Рівненщини.

Фундація імені князів-благодійників Острозьких, команда проєкту «Ділимося Хлібом», та всі його учасники висловлюють щиру подяку Глобальному Фонду для фондів громад (м. Йоханнесбург, ПАР), Стріт Чайлд (Велика Британія ), Костів Асосіейтет (США), Нова Юкрейн волонтерам і підприємцям, а також керівникам, активістам громад, кав’ярень і ресторанів, шкіл і дитячих садків, волонтерських і молодіжних центрів, де ми проводимо сесії спільного випікання та ділення Хлібу. Які надають допомогу в інтеграції вимушених переселенців, людей з інвалідністю, звільнених у запас військових, інших груп у їх включенні у суспільне й економічне життя громади.

Публікації на тему:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Kyw9gm2Y35uw99egWaW5q24RKvyNMP5SSEFuEhQdHzdaE156wjMmU9a9o8NL6YVNl&id=100001857514

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0PQ9hUbsV2UhBsrM4X5Guk1HGuSGRNwt5xjWcDfhJYjU9g7aY6GNj1WUHEpM5MaEpl&id=100007199925296