Великий культурний шлях Ради Європи «Vіa Regіa» дістався Києво-Печерської Лаври

05 жовтня 2023 року у Музеї-заповіднику Києво-Печерська Лавра підписано Меморандум про партнерство між Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, Благодійним фондом Українська Лавра та ГО Асоціація культурно-мистецьких центрів «Віа Регія Україна», який передбачає:

– розвиток ідеї культурного туризму територією України для українських та іноземних туристів; 

– популяризації Великого культурного шляху Ради Європи «Vіa Regіa» в Україні; 

– туристичної, культурно-освітньої роботи на засадах рівності та взаємності.

В ході обговорення плану дій з виконання Меморандуму партнерства підписанти узгодили можливість виконання спільного проєкту «Лицарі Брами Європи: культурний діалог військовослужбовців України із громадами країн ЄС». 

Цей проєкт передбачає арт-терапевтичні заняття та здійснити різдвяний тур з Вертепною різдвяною виставою українських військовослужбовців по локаціям культурно-духовного та військового значення (замки та музеї-заповідники) України, Польщі, Німеччини, Франції до святкування Різдва Христового 25 грудня 2023 року.

Передумовою для залучення нових партнерів в рамках Великого культурного шляху Ради Європи «Vіa Regіa» в Україні став проєкт підтриманий Гете Інститутом «Культура. Туризм. Майбутнє», за яким Фундація імені князів-благодійників Острозьких провела навчання зі стратегічного планування, проєктного менеджменту та соціального маркетингу для музеїв на шляху Віа Регія України, спільно з ГО Асоціація культурно-мистецьких центрів «Віа Регія Україна» та схвалення Європейського культурно-інформаційного центру в Тюрінгії (Ерфурт, Німеччина). А також випустила мапу Віа Регія, яка крім вказівки на історичні міста Європи, варті нашої уваги, дає інформацію про готелі та ресторани, можливості відпочинку та розваг в околицях замків України.