Українському банку насіння – велике майбутнє!

14-17 листопада 2023 року у м Київ, за підтримки Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) зібралися 14 керівників  та провідних спеціалістів науково-дослідних установ Національної Академії Аграрних Наук України, щоб оволодіти практичними навичками підготовки, управління та звітності за проєктами, що підтримують міжнародні донорські організації та програми технічної допомоги для України. 

Курс провів, з використання методів та досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких, незалежний тренер-консультант Руслан Краплич. 

В ході занять учасники опрацювали 3 елементи Дерева проблем, 5 критеріїв формулювання Мети та Завдань, 7 етапів логічного планування впровадження інновації, 2 питання, на які має відповісти бюджет проєкту, 3 підходи до проєктної діяльності в науковій установі. 

В ході виконання практичних завдань учасники зробили щонайменше 7 якісних заготовок проєктів, які присвячені  збереженню для сільськогосподарських підприємств і фермерів та людства селекційних зразків культурних рослин, що складають основу харчового ланцюга. 

Невдовзі, щонайменше 2 проєкти будуть представлені донорам, під час поїздки делегації українських науковців-учасників нашого навчання, у європейських країнах, куди організовує виїзд FAO. 

Зі свого боку, Фундація імені князів-благодійників Острозьких та Руслан Краплич нададуть додаткові консультації з підготовки, впровадження, незалежної оцінки та звітності за грантовими проєктами, що підтримують вітчизняні та міжнародні донори.