У «Сонячному промені» ділилися планами, подарунками та Хлібом 

19 березня 2024 року у м. Костополі громадська організація родин з особливими дітьми «Сонячний промінь» відзначила 15 річницю своєї діяльності, привітати з якою прийшли найближчі партнери міської ради та міськвиконкому Костополя, представники компанії «Свіс Пан», підприємці – власники кав’ярень і місцевих магазинів, керівництво інклюзивного ресурсного центру, представники Фундації імені князів-благодійників Острозьких (які долучилися до організації події за підтримки ІСАР Єднання та Фонду ім. Чарльза С. Мотта).

Програма заходів складалася з сеансу зміцнення дружби «Ділимося Хлібом», обміну подарунками та круглого столу, під час якого відбулося обговорення шляхів міжсекторної взаємодії місцевої влади, бізнесу, та благодійних організацій. А також визначено 3 стратегічні напрямки роботи, що будуть сформовані у вигляді проєктів та можуть бути підтримані партнерами із різних секторів. 

А саме:

  1. продовження дій з адаптації й інтеграції осіб з інвалідністю та членів їх родин шляхом включення у суспільну й економічну діяльність;
  2. Залучення до активної діяльності у громадському житті пенсіонерів і молоді шляхом запровадження громадянських шкіл у суспільних університетів;
  3. Забезпечення фізичної та психологічної реабілітації осіб, що мають інвалідність та перенесли травми включно з ветеранами російсько-української війни.

Прийняття 12 гостей й 11 представників ГО Сонячний промінь – учасників події почалося з сеансу спільного виготовлення та ділення Хліба. Частину випічки учасники скуштували самі, змогли взяти для себе, щоб поділитися з власними родинами та передали малозабезпеченим сусідським родинам міста Костополя. 

Уgродовж 2023-2024 років за підтримки Фундації Острозьких (Костів Асосіейтед, Стріт Чайлд, Нова Юкрейн, ІСАР Єднання та Фонду Чарльза С. Мотта) ГО Сонячний промінь за участі підприємців та інклюзивного ресурсного центра й освітніх закладів м. Костопіль провели більше 10 сеансів виготовлення та ділення Хліба із дітьми вимушених переселенців та дітьми з інвалідністю й подарували свіжу випічку понад 300 одиноким і малозабезпеченим пенсіонерам, а також понад 400 військовим, які боронять нашу країну від загарбників.

Завдяки співпраці з місцевою владою, ГО Сонячний промінь має чудове приміщення де у співпраці з місцевими підприємцями працює майстерня виготовлення крафтового мила та свічок. За часткової підтримки Фундації Острозьких і підприємців діє міні пекарня де особи з інвалідністю та члени їх родин виготовляють особливий хліб та діляться ним із місцевими кав’ярнями й мешканцями міста Костополя.

І як же без подарунків? Компанія Свіспан підтримала виконання ремонтних робіт для відкриття відкритого громадського простору на базі ГО Сонячний промінь, кожен з підприємців також здійснив невеликі подарунки, як на приклад скарбничку, у яку учасники із задоволенням зробили свої пожертви. Зі свого боку, Фундація імені князів-благодійників Острозьких здійснила модерацію сеансу зміцнення дружби Ділимося Хлібом та круглого столу, подарувала білосніжні фартухи Ділимося Хлібом і запросила аніматорів (велетенську панду) з привітаннями та захоплюючою фотосесією. 

Невдовзі планується активна співпраця між ГО Сонячний промінь та Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, яка передбачає посилення роботи у напрямку залучення партнерів та створення піклувальної ради для підтримки соціальних проєктів відновлення та розвитку громади.