Як спільно з вимушеними переселенцями виготовляти і ділитися Хлібом з громадою Ужгорода?

22 березня 2024 року на базі Департаменту соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації у м. Ужгород Фундація імені князів-благодійників Острозьких в рамках проєкту «Ділимося Хлібом», який здійснюється в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США, провели круглий стіл. 

Участь у  якому взяли 15 керівників установ й організацій, що надають допомогу вимушено переміщеним особам та їх родинам у м. Ужгород та Закарпатській області. Зокрема:  керівниця Департаменту соціальної роботи ЗОВЦА (пані Ольга Травіна відзначила важливість здійснення інтеграційних заходів для ВПО), радниця міського голови і керівниця Агенції розвитку міста Ужгород, керівниця Ради ВПО при Закарпатської ОДА, представники бізнесу та Дія Бізнес, лідери громадських і благодійних організацій, які захищають права вимушених переселенців, члени мережі організаторів-фасилітаторів інтеграційних сеансів спільного виготовлення і ділення Хліба з м. Ужгород.

Мета круглого столу забезпечити ефективну платформу для діалогу між внутрішньо переміщеними особами (ВПО), представниками місцевої влади, бізнесу та ЗМІ, з метою обговорення та вироблення конкретних шляхів інтеграції ВПО у громадське життя міста Ужгород. 

Також, завдяки громадським активістам, які представляють і захищають інтереси ВПО, вдалося висвітлити потреби ВПО стати включеними у суспільне й економічне життя приймаючих громад, особливо громади м. Ужгород. А також, обговорити можливості та виклики їхньої інтеграції, а також представити інноваційний підхід до інтеграції через “Хлібо-терапію” – спільне виготовлення та ділення хліба, що пропонує Фундація імені князів-благодійників Острозьких.

Коротка інформація про проект

Проєкт “Ділимося хлібом”, ініційований Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, це чудова ініціатива, яка з’єднує серця та руки в м. Ужгород. 

Команда проєкту  згуртувалася, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) знайти своє місце в громаді та відчути себе її повноцінними членами через спільну діяльність – спільне випікання хліба.

У рамках проєкту протягом шести місяців ВПО будуть працювати поруч з місцевими мешканцями, підтримуючи одне одного та ділячись важливими життєвими історіями та добрими справами. Це не просто про випікання хліба – це про створення міцних зв’язків, взаємопідтримку та інтеграцію в життя громади.

Проєкт має три основні цілі:

1. Допомогти ВПО інтегруватися в громаду Ужгорода, забезпечуючи їм соціальну підтримку та сприяння взаємодії з місцевими жителями.

2. Залучити більше ВПО до участі у громадській діяльності та соціальних ініціативах.

3. Підвищити обізнаність місцевих мешканців та влади щодо потреб та викликів, пов’язаних з інтеграцією ВПО.

Цільова аудиторія охоплює ВПО віком від 30 років, представників місцевої влади, ЗМІ та місцевих жителів.

В рамках проєкту планується організація круглого столу для обговорення питань інтеграції, проведення 20 інтеграційних сесій випікання хліба та організація Форуму Єднання. Ці заходи спрямовані на покращення інтеграції ВПО, збільшення їх участі в громадському житті та зменшення психологічного відчуження, допомагаючи їм відчути себе значимою частиною громади.

Проект «Ділимося хлібом» у м. Ужгород здійснюється в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США.

Відгуки учасників: 

Наталя Криворучко, «СОС дитячі містечка»

Цієї п’ятниці (22 березня 2024 р) на базі Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА відбувся “круглий-стіл” –  презентація проєкту «Ділимося хлібом», який втілює фундація імені князів-благодійників Острозьких.

👉🏻 Ініціатива спрямована на покращення інтеграції внутрішньо переміщених осіб в соціальне та економічне життя громади. Зараз окрім цієї категорії планують залучати й військовослужбовців та членів їх родин.

🥖Пекти хліб і ділитися ним – це одна з найблагородніших справ. Також спільне виготовлення хліба містить в собі глибоке терапевтичне наповнення. Воно дарує учасникам відчуття добра, єднання, взаєморозуміння, підтримки, а також допомагає в психологічній та соціальній реабілітації», – розповів керівник фундації князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич.

🥨 Спільне випікання та традиційні рецепти мають стати містком між поколіннями і регіонами.

➡️ На Закарпатті проєкт реалізовується в місті Ужгороді, але розглядається можливість розширення мережі в інших містах.

🤝 «На разі в області діють 104 шелтери, в яких проживають ВПО, саме вони є цільовою аудиторією. Також важливо всебічно допомагати ветеранам повертатися до мирного життя, підтримувати їх ментальне здоров’я. Ми вітаємо запровадження нових соціальних проєктів і готові зі своєї сторони сприяти в реалізації ініціативи «Ділимося хлібом» на Закарпатті», – підкреслила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Olga Travina.

Від себе зазначу, що запропонована методика на стільки мене вразила, що я вирішила організувати подібний захід за нею і для бенефіціарів СОС Дитячі Містечка Ужгород – як маленьких, так і дорослих.

У сьогоднішньому заході участь взяли представники громадських та благодійних організацій, бізнесу.

Проєкт здійснюється в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється «IREX» за підтримки Державного департаменту США.

Департамент соціального обслуговування населення Закарпатської ОДА

В Ужгороді стартує соціальний проєкт «Ділимося хлібом»

Сьогодні (22   березня 2024 року) в департаменті соціального захисту населення відбулася презентація проєкту «Ділимося хлібом», який втілює Фундація імені князів-благодійників Острозьких.

Ініціатива спрямована на покращення інтеграції внутрішньо переміщених осіб в соціальне та економічне життя громади. Зараз окрім цієї категорії планують залучати й військовослужбовців та членів їх родин.

Пекти хліб і ділитися ним – це одна з найблагородніших справ. Також спільне виготовлення хліба містить в собі глибоке терапевтичне наповнення. Воно дарує учасникам відчуття добра, єднання, взаєморозуміння, підтримки, а також допомагає в психологічній та соціальній реабілітації», – розповів керівник фундації князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич.

Спільне випікання та традиційні рецепти мають стати містком між поколіннями і регіонами.

На Закарпатті проєкт реалізується в місті Ужгороді, але розглядається можливість розширення мережі в інших містах.

«Наразі в області діють 104 шелтери, в яких проживають ВПО, саме вони є цільовою аудиторією. Також важливо всебічно допомагати ветеранам повертатися до мирного життя, підтримувати їх ментальне здоров’я. Ми вітаємо запровадження нових соціальних проєктів і готові зі своєї сторони сприяти в реалізації ініціативи «Ділимося хлібом» на Закарпатті», – підкреслила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна.

У сьогоднішньому заході участь взяли представники громадських та благодійних організацій, бізнесу.

Проєкт здійснюється в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється «IREX» за підтримки Державного департаменту США.