«Знання будують нашу персону» – підсумки Школи активного громадянина
Які проблеми є в нашому місті? Саме з цим в основному працювали учасники Школи активного громадянина, що відбувалась 6-7 липня в Дубенському замку. Дводенний інтенсив другий рік поспіль організовує БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» завдяки фінансовій допомозі Global Fund for Community Foundations. А цьогоріч ще й при підтримці Пілотної програми Корпусу миру з віртуальної підтримки.
«Школа активного громадянина, як інтенсив, навчання і метод активізації громадянського суспільства – це наш захід, який плануємо проводити щороку, – розповідає голова благодійного фонду Микола Мандзюк. – Ми сподіваємось на успіх і подачу проєктів цього року. І віримо в те, що буде багато місцевих ідей реалізовано за підтримки Фонду громади та наших донорів. Ми сподіваємось, що рушієм змін будуть люди, які хочуть хороших, позитивних новин і готові долучатися й ставати активними мешканцями громади».
Загалом на захід зареєструвалися 37 осіб, а навчання пройшли близько 30. Учасники представляли різні спільноти, зокрема: Пласт Дубно, молодіжний простір «База», ГО «Волонтерський центр «Основа», ГО «Свідомий вибір», Дубенську філію Університету «Україна», Спільноту активних жінок в дії, ГО «Берегині українського роду», Товариство Червоного Хреста України в м. Дубно. Дубенчан навчав досвідчений тренер, бізнес-консультант, представник Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич.
«Цьогорічна Школа відрізняється від минулих років. Перше – це мультивікова група, яка гармонійно себе почувала на курсі. І молодь, і представники внутрішньо переміщених, і місцеві досвідчені люди об’єднали свої зусилля для того, щоб обговорити спочатку проблеми й визначити рейтинг найактуальніших проблем у м. Дубні. А потім не тільки поговорити про них, важливо спланувати розв’язання цих проблем шляхом формування проєктних заявок. Ну й відповідно ми очікуємо щонайменше 3-4 проєкти протягом 72 годин», – зауважив Руслан Краплич.
Зазначимо, що містяни отримали сертифікати від Фонду громади Дубна і представництва Корпусу Миру США в Україні про завершення навчальної програми.
«Жага до знань – один із найважливіших прикладів нашого існування. Знання будують нашу персону і наше майбутнє. Тому я повністю задоволений цим заходом і віддаю всі почесті тим, хто приклав до цього руку», – поділився учасник Олександр Мельник.
«Перш за все, хочу подякувати організаторам цього заходу, Фонду громади міста Дубна «Добробут», та усім тим, хто долучився. І закликати активних громадян міста й Дубенщини в цілому брати участь у таких заходах, адже це – знання, вміння та можливість покращити життя громади свого міста або свого регіону», – підсумувала Наталія Іваницька.
Після навчання учасникам надіслали форму, аби вони могли подати проєктну заявку. Дубенчани матимуть менторську підтримку, а 3 найкращі ідеї за підсумками голосування конкурсної комісії отримають фінансування на їхню реалізацію.
***
Джерело: bit.ly/3YaFT71
***
Курс з грант-райтингу bit.ly/AFKRAPLYCH
***
Книги Руслана Краплича bit.ly/fikbo_book
***
Тренінги Руслана Краплича bit.ly/fikbo_trainings