Конкурс на підготовку фасилітаторів включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючої громади м. Ужгород

Конкурс на підготовку фасилітаторів включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючої громади м. Ужгород

(Проект «Ділимося Хлібом» Фундації імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Global Fund for Community Foundations)

Мета конкурсу мікро-грантів:

Забезпечити включення внутрішньо переміщених осіб та інших нужденних груп у соціальне та економічне життя громади міста Ужгород шляхом навчання фасилітаторів для проведення 20 інтеграційних сесій з виготовлення та ділення хліба з вразливими родинами та громадянами.

До участі в конкурсі запрошуються представники місцевих благодійних та громадських організацій, а також ініціативних груп громадян та волонтерських і молодіжних центрів з м. Ужгород і громад із великою концентрацією ВПО Закарпатської області.

1. Відібрані конкурсною комісією претенденти пройдуть тренінг для фасилітаторів за для організації та проведення інтеграційних заходів з включенням ВПО у соціальне та економічне життя громад через спільне випікання хліба з місцевими лідерами для розподілу хліба з місцевими малозабезпеченими сім’ями, волонтерськими центрами, тощо. 

3-денний тренінг включатиме участь у спільному випіканні та розподілі хліба з громадою, а також поглиблений курс з організації та модерації заходів, інтеграції ВПО та інших груп, які потребують включення в соціальне та економічне життя громади. Учасники тренінгу (не менше 7 осіб) отримають детальні інструкції з підготовки та проведення інтеграційних сеансів Хлібо-терапії.

2. Здійснення 20 інтеграційних сесій «Ділимося Хлібом» та обміну досвідом за участю ВПО та місцевих лідерів громад.

Термін виконання інтеграційних сеансів “Ділимося Хлібом”: 2-5 місяців. 

Для участі у конкурсі пропонуємо заповнити реєстраційну форму: https://bit.ly/xlibuzhgorod 

Кінцевий термін подання заявки

12 березня 2024 року.

Тренінг для учасників конкурсу відбудеться у м Ужгород до кінця березня 2024 року. 

Орієнтовний початок проведення сеансів Хлібо-терапії учасниками після тренінгу – квітень 2024 року. 

Якщо у Вас виникнуть будь які запитання щодо участі у навчанні організаторів-фасилітаторів інтеграційних сесій «Ділимося Хлібом» пропонуємо звернутися до керівника проєкту Фундації імені князів-благодійників Острозьких “Включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючих громад” – Руслана Краплича:

Тел.: 0503392518 (Телеграм, Вайбер, Ватсап) 

r.kraplych@gmail.com 

============

ПРО ПРОЕКТ 

За даними Комісії ООН з гуманітарних питань, після 24 лютого 2022 року 18 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними цивільними особами внаслідок військової ескалації в Україні. Місцеві громади сіл та міст України, приймають до 8 мільйонів людей з постраждалих східних і південних районів.

Переміщені нерідко живуть без місцевих друзів і людської підтримки. Вони втратили роботу і не мають доходів для підтримки власних сімей. Більшу частину часу проводять вдома. Мають депресивне бачення майбутнього і турбуються про втрачений рівень життя.

Муніципалітети приймаючих громад не завжди застосовують ефективні методи, часто не мають готових рішень того, як можливо ефективно вирішити проблему інтеграції (включення) ВПО у суспільне й економічне життя громади.

Фундація імені князів-благодійників Острозьких https://pbof.org.ua/2023/02/13/ditunovo/ за підтримки Global Fund for Community Foundations впровадила кампанію включення ВПО в активне суспільне й економічне життя громади «Ділимося Хлібом». Що є ефективним методом трудо-арт-терапії базованої на глибоких національних традиціях. Ця методика була описана у спеціальному підручнику для організаторів-фасилітаторів і відтворена у навчальному фільмі https://www.youtube.com/watch?v=67r4Yjh5s3E&t=890s