Чи дійсно за 12 місяців на 34% збільшилася генерація електро і теплової енергії з альтернативних джерел на Рівненщині?




У ході 7-го Форуму енергоефективності «Стійка енергетика України: відновлення – партнерство – рішення» , що відбувся у м. Рівне 02 червня 2026 року представники Фундації імені князів-благодійників Острозьких та наших партнерів компанії «Спеціалізовані енергетичні технології», Глобус Банк у кулуарах події провели перемовини з делегатами 5 із 15 громад у яких за останні 10 місяців було проведено місцеві Форуми енергонезалежності громад, щоб уточнити позитивні наслідки: кількість сонячних електростанцій (СЕС) встановлених у домогосподарствах, підприємствах, комунальних установах.
Виявилося, що станом на 02 червня 2026 року у 15 громадах, де відбулися форуми енергонезалежності громад, організовані спільно з Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України за часткової підтримки ІСАР Єднання з коштів Фонду ім. Чарльза С. Мотта, за останні 10 місяців було встановлено не менше 40 сонячних електростанцій (СЕС) встановлених у домогосподарствах, підприємствах, комунальних установах. Ще не менше 5 СЕС перебувають у стані спорудження. Тоді як компанія «Спеціалізовані енергетичні технології», яка прийняла участь в усіх 15 форумах підготувала на запити учасників цих форумів понад 90 комерційних пропозицій. Не менше 45% власників домогосподарств і підприємців звернулися до 4-х банківських установ за можливістю отримати пільговий кредит.
Під час сьогоднішнього щорічного 7-го Форуму енергоефективності «Стійка енергетика України: відновлення – партнерство – рішення» заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шадковська повідомила, що за рік (ймовірно з червня 2025 по червень 2026 рр) енергогенерація з альтернативних джерел у Рівненській області зросла на 34%.
Приємно констатувати, що свій внесок у досягненні цього результату здійснила Фундація імені князів-благодійників Острозьких та залучені нами партнери. Дякуємо за співпрацю задля допомоги українцям, громадам, регіону, Україні.
Публікації: