Як запропонувати свій соціальний бізнес-план (ідею соціального підприємництва)?
Самозайняті особи та підприємці, кооперативи а також групи підприємливих особистостей, а також керівники закладів культури, мистецтва, музейних, освітніх, медичних й інших установ (за наявності підтверджуючих документів про делеговані місцевим самоврядуванням повноважень на здійснення самостійної господарської чи самоокупної діяльності), можуть отримати від Фундації імені князів-благодійників Острозьких фінансову підтримку для реалізації соціального бізнес-плану та заснування соціального підприємства чи кооперативу.
Ініціатори соціального підприємництва створюють команду соціальних підпримців у складі 3-7 осіб, що здійснює бізнес-планування організовують роботу соціального підприємства\кооперативу.
Соціальний бізнес-план – є документом, який передбачає опис груп споживачів з кількісною оцінкою потреб, які мають бути забезпечені шляхом створення (вдосконалення) продукту (товару чи послуги), який створюється за участі груп споживачів, систему просування продукту для споживачів і дистрибуції на чітко визначеному ринку. А також календарний план виконання соціального бізнес-плану (опис усіх процесів і результатів) та руху фінансових потоків (витрат і доходів).
Якщо ви, разом з членами своєї команди почали створювати та реалізувати товари чи послуги, залучаючи соціально-вразливі групи – ви можете не вміти готувати бізнес-план, але ви можете отримати консультації, навчання та ментора, які допоможуть вам зробити бізнес-план більш досконалим і ясним для виконання.
Зазвичай розмір поворотної благодійної допомоги для стартового етапу роботи соціального підприємства\кооперативу, що надається Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, становить до 200 000 грн. на рік.
Початок роботи над виконанням чи залучення ресурсів, необхідних для роботи соціального підприємства\кооперативу за соціальним бізнес-планом, закріплюються угодою між командою соціальних підприємців-виконавців (які призначають керівника) та Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, яка закріплює підписану угоду печаткою. Обов’язковим додатком до протоколу чи угоди про співпрацю є соціальний бізнес-план, а також бази даних, супровідні й технічні документи, необхідні для виконання соціального бізнес-плану.
База даних соціальних бізнес-планів і соціальних підприємств\кооперативів та персональних резюме соціальних підприємців-виконавців і менторів протягом не менш 5 років зберігається у бухгалтерії Фундації імені князів-благодійників Острозьких, яка є відповідальною за збереження архіву.